Liga Europy

Ajax zarezerwował sobie miejsce w finale EL

Pokonując Olympique Lyon 4:1, amsterdamczycy są jedną nogą w finale Europa League. Świetny mecz młodzieży Ajaxu.

Mecz rozstrzygnęły odważne ataki zawodników Ajaxu i błędy obronne OL – jak wtedy gdy do przerwy, na 2:0 podwyższał Dolberg, ale zanim to nastąpiło – w 25′ minucie gości „napoczął” Traore’. Po przerwie drużyny wyszły w yżej z formacjami i okazję zaczęły się mnożyć z obydwu stron. Gdy w drugiej połowie Younes strzelił gola na 3:0, mecz wydawał się rozstrzygnięty, ale wtedy – w 66’minucie –  gola zdobył po dobitce Valbuena i gdy akcje przesuwał się spod jednej bramki pod drugą, wspaniałym dograniem Ziyecha, mecz rozstrzygnał Traore’, który zdobył w ten sposób drugą bramkę w meczu. W rewanżu Ajax będzie musiał wytrzymać ataki rywali, i mecz może mieć podobny przebieg do ćwierćfinałowego dwumeczu z Schalke, ale ropędzony były rywal Legii – z meczu na mecz zyskuje, i wspomniania „Wielkiego Ajaxu” nabierają realnych kształtów, bo w finale (środa 24 maja w Sztokholmie ) jest szansa na pojedynek z Manchesterem United. Maciej Rybus nie grał.

Ajax Amsterdam – Olympique Lyon 4:1 (Traore 25 i 75′, Dolberg 34′ i Younes 49′ – Valbuena 66′)