„Angielska robota” kadrowiczów na piątkę. Grosicki z asystą (video)

Wszyscy nasi kadrowicze w Premier League zanotowali dzisiaj wygrane mecze, a turbo-skrzydłowy kadry zaliczył ładną asystę.

Hull City pokonało Watford 2:0 i zrobiło kolejny 3-punktowy krok ku pozostaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Zadanie było utrudnione, gdyż „Tygrysy” od 25′ pierwszej połwy grali w 10ciu po czerwonej kartce jaką – po brutalnym faulu – dostał napastnik gospodarzy Niasse. W 62′ gospodarze przeprowadzili jednak kontre, w wyniku której ze środkas pola podanie otrzymał biegnący po prawym skrzydle TurboGrosik, który z pierwszej piłki dośrodkował precyzyjnie w pole karne, gdzie głowa piłke do siatki skierował Marković. Kilka minut później sprzed pola karnego lewą nogą w długi róg strzelił Cluscas i gospodarze zakończyli mecz dwubramkwym zwycięstwem, które utrzymuje ich na 17tym miejscu w tabeli, ostatnim gwarantującym utrzymanie. Hull ma 33 punkty i o 2 oczka wyprzedza Swansea.

Drużyna Łukasza  Fabiańskiego, który 4. dni temu obchodził 32. urodziny, również pokonała 2:0 gości ze Stoke City po golach swoich napastników Llorente i Carrolla, którzy zdobyli gole w 10′. i 60′. minucie gry. Zwycięstwo nie zmieniło sytuacji drużyny, która ma w dorobku 31. punktów i znajduje się w strefie spadkowej, tuż poniżej Hull City – wygląda na to, że dwie drużyny w których grają Polacy, będą walczyły do końca rozgrywek o radość pozostania w Premier League. Spadają 3. drużyny. Los Sunderalndu i Middlesbrough jest przesądzony (drużyny mają odpowiednio 24. i 21 puntów) . Swansea ma 31, Hull(na razie bezpieczne) 33, a wyżej znajdują się: Crystal Palace (34), Burnley(35) i aktualny jeszcze Mistrz Anglii – Leicester, który puntów ma 37. Kalendarz i wyniki rozsądzą kto z czwórki Swansea, Hull, Crystal Palace i Burnley – spadnie wespół z dwoma zespołami, które już szans na ratunek nie mają.

Bournemouth Artura Boruca zaliczyło dobry mecz i wysokie zwycięstwo 4:0 z pewnym spadkowiczem – Middlesbrough. Gole strzelali King(2′) , Afobe(16′), Pugh(60′) i Daniels, który zaliczył celnie trafienie w 7otej minucie gry. Goście mieli utrudnione zadanie, gdyż w 20 minucie gry drugą żółt akartkę zobaczył Gaston Ramirez, który tym samym opuścił plac gry, pozostawiając kolegów w 10ciu, przeciwko 11stce gospodarzy. Popularnie zwane „Wisienki” awansowały po tym meczu na 12-ste miejsce w tabeli z dorobkiem 38. punktów.