Bundesliga. Bardzo dobry mecz Błaszczykowskiego! Asysta i wywalczony rzut karny [WIDEO]

Wolfsburg w 26. kolejce Bundesligi zremisował w Leverkusen z Bayerem 3:3. Bardzo dobre zawody w drużynie „Wilków” rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak zanotował asystę i wywalczył rzut karny dla swojego zespołu.

Błaszczykowski po raz piąty z rzędu wybiegł w podstawowym składzie Wolfsburga. Polak po początkowych problemach w klubie zaczyna wracać do swojej wysokiej dyspozycji, do której przyzwyczaił kibiców w Polsce i w Niemczech. Wolfsburg jednak do przerwy przegrywał 0:1 po bramce Bellarabiego z 40. minuty. W 65. minucie Leverkusen prowadziło już 2:0 po bramce Vollanda i zanosiło się na porażkę Wolfsburga.

Zespół Andriesa Jonkera „podłączył do tlenu” Błaszczykowski do spółki z Mario Gomezem w 80. minucie i końcówka meczu w Leverkusen była naprawdę szalona. Polski zawodnik dostał piłkę na prawą flankę, popatrzył jak ustawieni są partnerzy z zespołu i z miejsca dośrodkował w pole karne rywali. Piłka spadła prosto na głowę Gomeza, który umieścił ją w bramce. Dla Błaszczykowskiego była to pierwsza asysta w barwach Wolfsburga.

Trzy minuty później Gomez doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym i kolejnej „główce”. W 86. minucie Błaszczykowski wygrał pojedynek biegowy z Henrichsem (biegł sprintem niemal od połowy boiska!). Polak opanował piłkę i zabrał się z nią w pole karne objeżdżając rywala. Zawodnik Leverkusen ratował się faulem i sędzia podyktował rzut karny dla Wolfsburga. Z 11. metrów trafił Gomez. Hat-trick w siedem minut! W 89. minucie wyrównał Havertz. 3:3 i drużyny musiały podzielić się punktami.

Po 26. meczach ligi niemieckiej Wolfsburg jest na 13. miejscu w tabeli z dorobkiem 30. punktów. Nie jest to dobra pozycja, bo Błaszczykowski i spółka mają zaledwie punkt więcej niż będący na 16. miejscu Augsburg. 16. pozycja na koniec sezonu oznacza konieczność walki o pozostanie w lidze w meczu barażowym z drużyną z 2. Bundesligi. Leverkusen jest 11. i ma 32. punkty.