Polacy w ligach zagranicznych

Bundesliga. Skromne zwycięstwo Borussii Dortmund z Ingolstadt

Borussia Dortmund pokonała w pierwszym meczu 25. kolejki Bundesligi FC Ingolstadt 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk ściga się o koronę króla strzelców ligi niemieckiej z Robertem Lewandowskim. Zawodnik BVB ma dwie bramki więcej niż jego rywal z Bayernu, ale „RL9” będzie mógł poprawić swój dorobek strzelecki w niedzielnym meczu przeciwko Monchengladbach.

Zawodnicy Thomasa Tuchela objęli prowadzenie w 14. minucie spotkania. Kagawa wypuścił piłkę lewym skrzydłem do rozpędzonego Marcela Schmelzera, a lewy obrońca BVB zagrał ją w pole karne rywali. Tam oczywiście był Aubameyang, który z kilku metrów, uderzeniem bez przyjęcia pokonał bramkarza Ingolstadt. Dla Gabończyka to 23. bramka w obecnym sezonie ligi niemieckiej. Gabończyk jest pierwszy w klasyfikacji strzelców, a dwie bramki straty do niego ma Robert Lewandowski.

Gracze Ingolstadt mogli wyrównać w 21. minucie, gdy dobrze główkował Leckie, ale Burki był na posterunku. Ten sam zawodnik był w 46. minucie sam na sam z bramkarzem BVB, po błędzie obrońców, ale uderzył nad bramką. Nie był to najlepszy mecz piłkarzy w czarno-żółtych koszulkach. Sami nie potrafili podwyższyć prowadzenia i dopuszczali do groźnych sytuacji swoich rywali. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Borussii. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek.

Borussia jest na trzecim miejscu w tabeli. O trzy punkty wyprzedza ją RB Lipsk i o 13 Bayern. Oba zespoły mają jeszcze do rozegrania swoje mecze w ramach 25. kolejki ligi niemieckiej. FC Ingolstadt znajduje się w strefie spadkowej, na 17. miejscu z dorobkiem 19. punktów. Do dającej utrzymanie 16. pozycji w lidze traci siedem punktów.