Polacy w ligach zagranicznych

Bundesliga. Zwycięstwo Bayernu. Hat-trick i dwie asysty Roberta Lewandowskiego! [WIDEO]

Dziś pierwszy kwietnia, prima aprilis, ale Robert Lewandowski dziś nie żartował. Bayern pokonał Augsburg 6:0, a Polak rozegrał kapitalne zawody. Ustrzelił hat-tricka i zanotował dwie asysty!

Polski napastnik otworzył wynik spotkania w 17. minucie. Thiago Alcantara zagrał kapitalną piłkę za obrońców, tzw „ciasteczko”. Oj coraz bardziej zaczynają za nim tęsknić w Barcelonie. Robert Lewandowski zgasił piłkę – noga, klatka – i uderzył z woleja pod poprzeczkę, a bramkarz Augsburga odprowadził tylko piłkę wzrokiem. Kapitalna akcja!

W 35. minucie „RL9” dostał podanie w okolice pola karnego, opanował piłkę i popatrzył co robią jego koledzy i rywale. Po chwili dograł przed bramkę Augsbuga, gdzie zza pleców obrońców wybiegał Thomas Mueller. Niemiec musiał tylko dostawić nogę do zagrywanej przez Polaka piłki i skierował ją do bramki.

W 55. minucie Lewandowski miał na swoim koncie już dwa trafienia. Ribery pociągnął akcję środkiem boiska, po czym zagrał prostopadłą piłkę do polskiego napastnika. „Lewy” wziął obrońcę na plecy, dobrze się zastawił i uderzył przy samym słupku. Hitz znów mógł tylko bezradnie patrzeć jak piłka wpada do jego bramki.

Bayern podwyższył na 4:0 w 66. minucie po koronkowej akcji rozegranej na jeden kontakt. Thiago zagrał do Muellera i pobiegł w pole karne, Niemiec zagrał przed bramkę, piłkę przejął Lewandowski i podał ją piętą, za plecy do hiszpańskiego pomocnika, który miał przed sobą pustą bramkę. Ależ chemia między Thiago i Lewandowskim!

W 78. minucie Lewandowski dobił strzał Muellera i w ten sposób skompletował hat-tricka. Na 6:0 dwie minuty później podwyższył Mueller, który wykorzystał podanie Boatenga.

Z teki redakcyjnego statystyka dwie ciekawostki: numer 1: Lewandowski ma patent na Augsburg. Strzelił im 16 goli w 12 meczach; numer 2: Lewandowski w 43 meczach w obecnym sezonie (dla klubu i reprezentacji) zdobył 44 bramki, czyli jego średnia w tym sezonie to nieco ponad gol na mecz.

Lewandowski dzięki trzem trafieniom wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców ligi niemieckiej. Polak ma na swoim koncie 24 bramki. Tyle samo ma Aubameyang (Gabończyk zdobył jedną bramkę w meczu Schalke – BVB), a trzeci Modeste ma 22 gole na swoim koncie. Bayern pewnie zmierza po mistrzostwo kraju i ma aż 13 punktów przewagi nad drugim RB Lipsk.