Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/polskagola.pl/polskagola.pl/wp-content/themes/flex-mag-child/single.php on line 175

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/polskagola.pl/polskagola.pl/wp-content/themes/flex-mag-child/single.php on line 175

Championship: „Sowy” za mocne dla QPR. Grali Borysiuk i Wszołek

Queens Park Rangers po serii 5 meczów bez porażki w końcu musiało uznać wyższość innej drużyny. Po zaciętym spotkaniu, QPR przegrało na wyjeździe z Sheffield Wednesday 1-0.

Ariel Borysiuk zaczął mecz w podstawowym składzie. Został zmieniony w 80 minucie i zapisał się żółtą kartką. Natomiast Paweł Wszołek wszedł w drugiej połowie na ostatnie 17 minut. Występy obu zawodników były raczej bezbarwne i specjalnie nie zapadną w pamięć kibiców.

Pierwszy i zarazem ostatni gol był wynikiem przypadku, aniżeli składnej akcji. Jeden z defensorów QPR za krótko wybił dośrodkowanie, przez co piłka spadła pod nogi Davida Jonesa. Ten próbował strzelić, jednak nieczysto trafił w piłkę i niespodziewanie wyszło celne podanie. Dzięki temu futbolówka padła łupem Gary’ego Hoopera, który nie bez problemów przyjął piłkę i pokracznym wolejem pokonał bramkarza gości. Steven Caulker wcześniej nie zdołał przeciąć podania do strzelca bramki. W tym zamieszaniu Ariel Borysiuk cofnął się słusznie do asekuracji linii obrony. Przed polem karnym stworzyła się luka, głównie przez gapiostwo Bena Gladwila, który nie zdążył na czas doskoczyć do Jonesa – przez co ten był niepilnowany. Od tego momentu nastąpiło tylko pasmo kolejnych pomyłek.

Goście mieli kilka okazji, by wyrównać, jednak za każdym górą wychodził bramkarz „Sów”. A nawet jeżeli ten popełniał błąd, to czujni pozostawali obrońcy – mowa tutaj o sytuacji, w której strzał Tjaronna Chery’ego z linii bramkowej wybił jeden z defensorów Sheffield.  Mimo wszystko wydaje się, że na koniec minimalnie lepszą stroną była właśnie drużyna gospodarzy. Choć odmiennego zdania jest trener QPR, Jimmy Floyd Hasselbaink: „Myślę, że zasłużyliśmy przynajmniej na punkt, ale cóż… taki jest futbol”. Dodał także: „Moi zawodnicy indywidualnie zaliczyli dobre zawody, chociaż nie wykreowaliśmy tylu sytuacji ile powinniśmy”.

Zespół Pawła Wszołka i Ariela Borysiuka osunął się na 13 miejsce z 19 punktami po 14 kolejkach. Do miejsca barażowego (6) dającego możliwość bezpośredniej walki o Premier League, QPR traci 4 punkty.