Kadra Narodowa

Co słychać w wielkiej piłce? Krycha wygwizdany. Przegląd weekendu

Kolejny piłkarski weekend za nami. Działo się trochę dobrego, trochę złego, w tym parę zaskakujących rzeczy. Zapraszam na skrót kolejek z najważniejszych lig świata.

Serie A

W lidze włoskiej kolejny raz daje o sobie znać Karol Linetty. Pomocnik wyszedł w podstawowej jedenastce Sampdorii i w dwudziestej minucie meczu wpisał się na listę strzelców – to już jego trzecia bramka. Pozostali dwaj Polacy: Bartosz Bereszyński i Dawid Kownacki, nie pojawili się na murawie. Sampdoria pokonała Chievo Verona 4-1. W składzie klubu z Werony brakło naszych zawodników. Będący najbliżej pierwszego składu Mariusz Stępiński leczy teraz kontuzje palca, ale niedługo ma wrócić do normalnej gry. Całe spotkanie rozegrał inny nasz pomocnik: Bartosz Salomon i jego SPAL skromnie pokonało Genuę 1-0 i trochę odsunęli się od strefy spadkowej. Nie pograli nasi bramkarze. Wszyscy trzej przesiedzieli tę kolejkę na ławce rezerwowych. Napoli pewnie wygrywa z Sassuolo 3-1. W 68. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Rozegrał przyzwoite spotkanie, ale miał pecha przy jednym strzale: po jego uderzeniu piłka minęła bramkarza ale potem odbiła się od dwóch słupków. Jak nie idzie, to nie idzie – co zrobić? Lazio Rzym gromi Benevento 5-1, a kolejną bramkę dorzuca niesamowity w tym sezonie Ciro Immobile, które w jedenastu spotkaniach strzelił już czternaście bramek. Coraz dalej od czołówki jest AC Milan. W tej kolejce mediolańczycy przegrali z Juventusem 2-1 i do pierwszego Napoli tracą już 15 punktów. Z Włoch polecam jeszcze zobaczyć sobie bramkę El Shaarawy’ego w spotkaniu AS Roma vs Bologna CF.