Liga krajowa

Ekstraklasa. Cracovia pokonała Śląsk Wrocław

W meczu otwierającym 28. kolejkę Lotto Ekstraklasy Cracovia pokonała Śląsk Wrocław (1:0). Dla Krakowian to pierwsze zwycięstwo od niemal dwóch miesięcy.

Drużyna z Krakowa objęła prowadzenie już w 9. minucie spotkania po rzucie wolnym. Tomasz Brzyski dośrodkował piłkę w pole karne rywali, a gigantyczny błąd popełnił Mariusz Pawełek, który wyszedł z bramki do dośrodkowania, ale minął się z piłką. Z jego błędu skorzystał Piotr Polczak, który skierował piłkę do bramki Wrocławian. Cracovia dalej atakowała. W 18. minucie oglądaliśmy kilka uderzeń na bramkę Pawełka oddanych przez Wójcickiego i Szczepaniaka, jednak wszystkie próby zatrzymały się na nogach obrońców. Minutę później Brzyski wrzucił piłkę w pole karne, ale Mateusz Szczepaniak „główkował” nad bramką. Szczepaniak szukał swojego szóstego trafienia w sezonie. W 23. minucie uderzał zza pola karnego, ale znów się minimalnie pomylił.

W 31. minucie znów było groźnie pod bramką Pawełka po rzucie rożnym, ale tym razem uratował go obrońca, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Krakowianie byli w pierwszej połowie hiper aktywni, bo po 45. minutach mieli na swoim koncie 21 strzałów. Po zmianie stron Cracovia nie była już tak aktywna jak przed przerwą.

W 61. minucie oglądaliśmy mocny strzał zza pola karnego w wykonaniu Kovacevicia. Sandomierski nie dał się jednak zaskoczyć i odbił piłkę do boku. Dwie minuty później „Pasy” powinny prowadzić 2:0. Steblecki idealnie podał w pole karne do Jendriska, a ten ograł zwodem rywali i uderzył na bramkę z 11. metrów. Pawełek obronił jednak jego strzał nogami. W 79. minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Pich, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Wynik nie uległ zmianie i Cracovia wygrała 1:0.

Cracovia dzięki zwycięstwu opuściła strefę spadkową. Zajmuje 13. miejsce z dorobkiem 30. punktów. Śląsk ma dwa punkty więcej i jest o dwie pozycje wyżej. W następnej kolejce spotkań Krakowianie zmierzą się z Jagiellonią Białystok, a Śląsk Wrocław z Górnikiem Łęczna.