Liga krajowa

Ekstraklasa. Komisja Ligi ukarała Peszkę, Milinkovicia-Savicia i Nenada Bjelicę

Peszko i Milinković-Savić nie wystąpią w trzech najbliższych meczach ligowych Lechii Gdańsk. Komisja Ligi nałożyła na zawodników karę dyskwalifikacji za zajścia z hitowego starcia z Lechem Poznań (0:1). Natomiast jednym meczem zawieszenia został ukarany trener Lecha, Nenad Bjelica.

W hitowym starciu minionej kolejki Lotto Ekstraklasy było niestety mnóstwo złych emocji. Pierwszy raz poważnie na murawie zagotowało się po gwizdku na przerwę. Nenad Bjelica wbiegł zdenerwowany na murawę i ruszył z pretensjami do rywali. Drugą połowę meczu musiał oglądać z trybun. – Wydaje mi się, że sposób w jaki Peszko odkopnął piłkę był nie fair. Myśmy oddali ją po ty by można było udzielić pomocy jednemu z jego kolegów. To było niesportowe zachowanie. Grał w Lechu, dla tych kibiców, a to co zrobił to był brak szacunku dla nich i piłkarzy. Dlatego się zdenerwowałem – tłumaczył się w rozmowie z TVP Sport Nenad Bjelica.

Szkoleniowiec Lecha kolejny mecz swojej drużyny (w piątek o 20:30 z Arką w Gdyni) obejrzy z trybun z powodu dyskwalifikacji. – Na trenera Lecha Poznań – Nenada Bjelicę została nałożona kara 1 meczu dyskwalifikacji w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Trener został usunięty z ławki rezerwowych podczas meczu 24. kolejki Lech Poznań – Lechia Gdańsk – czytamy w komunikacie Komisji Ligi.

Surowszą karę dostali dwaj gracze Lechii Gdańsk – Sławomir Peszko i Vanja Milinković-Savić. Reprezenant Polski w 76. minucie meczu uderzył łokciem w twarz Tomasza Kędziorę i sędzia ukarał go za to zagranie czerwoną kartką. Wtedy nerwy puściły też rezerwowemu bramkarzowi Lechii. Serb zaczął się awanturować (robił to też w przerwie). Sędzia za to zachowanie i jego ukarał czerwoną kartką. Musieli go uspokajać koledzy z drużyny, bo długo pokrzykiwał w stronę sędziego.

– Na zawodnika Lechii Gdańsk Sławomira Peszkę, nałożono karę dyskwalifikacji w 3 meczach Lotto Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę za faul (uderzenie łokciem rywala) w meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk – brzmi komunikat Komisji Ligi w sprawie zawieszanie dla skrzydłowego Lechii Gdańsk.

Lechia w 25. kolejce zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Później drużyna Piotra Nowaka zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa, a następnie – również w Gdańsku – z Zagłębiem Lubin.