Liga krajowa

Ekstraklasa. Korona Kielce pokonała Ruch Chorzów. Pudło sezonu Miłosza Przybeckiego [WIDEO]

Korona Kielce pokonała przed własną publicznością Ruch Chorzów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 84. minucie Nabil Aankour. Z tego spotkania zapamiętamy jednak najbardziej pudło Miłosza Przybeckiego.

Patryk Lipski zagrał prostopadłą piłkę za linię obrony Korony. W tempo do piłki wybiegł Miłosz Przybecki, który zostawił za sobą obrońców. Zresztą skrzydłowy słynie ze swojej szybkości. Zawodnik Ruchu minął następnie bramkarza Korony – Borjana, który próbował ratować sytuację wychodząc za pole karne, ale nie zatrzymał rywala wślizgiem. Przybecki miał więc przed sobą pustą bramkę, podprowadził piłkę, po czym uderzył z pięciu metrów w stronę bramki. Piłka jednak odbiła się od słupka i wróciła do gry… Pudło sezonu już znamy.

Jeszcze przed przerwą okazję mieli Micanski i Palanca, ale w obu przypadkach dobrze interweniował bramkarz Ruchu – Hrdlicka. Ruch do przerwy nie oddał natomiast celnego strzału (Przybecki…).

Bramkę na wagę trzech punktów dla Korony zdobył w 84. minucie Nabil Aankour. Akcja Korony rozpoczęła się od prostego błędu obrońcy Ruchu – Martina Konczkowskiego. Ken Kallaste przejął piłkę, wpadł w pole karne i dograł do Aankoura. Marokański piłkarz uderzył na bramkę, a piłka odbiła się jeszcze od nogi Rafała Grodzickiego i wpadła do bramki obok bezradnego Hrdlicki.

Dla Korony było to bardzo ważne zwycięstwo bo dzięki trzem punktom wskoczyła do czołowej ósemki ligi, wypychając z niej Pogoń Szczecin. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zespół z Kielc zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 38. punktów. Dużo się jednak jeszcze może zmienić, bo taki sam dorobek punktowy ma Wisła Płock (7. miejsce) i Zagłębie Lubin (8.). 36. punktów mają natomiast Pogoń i Termalica. Te drużyny będą do końca walczyły o grupę mistrzowską. Ruch jest przedostatni w tabeli i zgromadził dotychczas 30 punktów.