Liga krajowa

Ekstraklasa. Lechia przegrała z Ruchem i straciła pozycję lidera

Ruch Chorzów pokonał w 25. kolejce Lotto Ekstraklasy Lechię Gdańsk 2:1. To dobra wiadomość dla Lecha, który jest teraz liderem. Poznaniaków może wyprzedzić jednak Jagiellonia.

Gdańszczanie przystępowali do meczu po zeszłotygodniowej porażce z Lechem Poznań. Gracze ze stolicy Wielkopolski wygrali też swój mecz z Arką i wskoczyli na fotel lidera. Dlatego jeśli Lechia chciała wrócić na pierwsze miejsce w lidze musiała wygrać z Ruchem w Chorzowie. Spotkanie nie zapowiadało się jednak dla Lechii na łatwe bo Ruch w poprzednich meczach pokonał Legię, Śląsk i zremisował z Termalicą.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła premierowego trafienia, ale obie drużyny miały ku temu okazje. Kibice nie mogli narzekać, bo na boisku były ładne akcje, strzały z dystansu i parady bramkarzy. Brakło wykończenia.

Druga połowa meczu od początku źle się ułożyła dla Lechii. W 51. minucie Lipski dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Paweł Stolarski skierował piłkę do własnej bramki. Kuciak nie miał szans na skuteczną interwencję. Lechia szybko zabrała się do pracy i odpowiedziała w 62. minucie. Haraslin wpadł w pole karne z prawej flanki, podbiegł do końcowej linii boiska i zagrał przed bramkę Ruchu, a Paixao strzałem bez przyjęcia pokonał Hrdlickę.

Lechia próbowała pójść za ciosem, ale na prowadzenie wyszedł Ruch po dobrze przeprowadzonym kontrataku. Krasić stracił piłkę w środkowej strefie boiska. Moneta dostał piłkę na lewą flankę, pociągnął akcję do pola karnego rywali i zagrał piłkę do wbiegającego Niezgody, a napastnik Ruchu pokonał Kuciaka.

Lechia po porażce spadła na drugie miejsce w tabeli i jest o punkt za Lechem. Poznanianie mogą stracić prowadzenie na rzecz Jagiellonii. Białostoczanie aby objąć prowadzenie w tabeli muszą wygrać z Koroną Kielce (sobota, 20:45). Ruch Chorzów jest 13. z 26. punktami na koncie.