Liga krajowa

Ekstraklasa. Legia goni czołówkę! Kończy na podium [WIDEO]

Mecz Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna zakończył ostatnią kolejkę Ekstraklasy w 2016 roku. Stołeczni zwyciężyli 5:0 (2:0), a trzema bramkami popisał się Nemanja Nikolić, dla którego był to ostatni mecz w barwach Legii.

Efekt tzw. „nowej miotły” u outsidera Ekstraklasy nie przyniósł efektu. Nowy trener Górników z Łęcznej – Franciszek Smuda nie zdołał zatrzymać rozpędzonej w ostatnim czasie Legii Warszawa, przez co jego drużyna zakończyła rok na ostatnim miejscu w tabeli.

Legia Warszawa już 5. minucie wyszła na prowadzenie. W pole karne z piłką wbiegł Kazaiszwili i podał do Nemanji Nikolicia, a ten strzelił gola na 1:0. Chwilę później okazję mieli piłkarze Górnika. Grzegorz Piesio, który zakończył akcję przyjezdnych strzelił obok słupka.

W 20. minucie piłkarze Jacka Magiery podwyższyli prowadzenie na 2:0. Po prostopadłym podaniu, najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Miroslav Radović i skierował piłkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się spokojniej, ale to Legia cieszyła z kolejnej bramki. W 57. minucie znów dobrze zagrał duet Radović – Nikolić. Serb zagrał do napastnika Legii, a ten w sytuacji sam na sam wykorzystał okazję zdobywając trzecią bramkę dla „Wojskowych”.

Kilka minut później Górnik mógł strzelić gola. Po rzucie wolnym na bramkę Arkadiusza Malarza uderzył Aleksander Komor, piłka jednak trafiła w słupek. Dobitkę Grzegorza Piesio bardzo dobrze obronił bramkarz Legii.

Czwarta bramka padła także za sprawą Węgra, który przed meczem zapowiedział, że jest to jego ostatni mecz w barwach Legii. Tym razem w polu karnym dostrzegł go Ofoe, podał, a nie kryty Nikolić strzelił swojego trzeciego gola.

Ostatnią bramkę Legia Warszawa zdobyła w doliczonym czasie gry za sprawą Kaspra Hamalainena.

Warszawiacy dzięki zwycięstwu awansowali na 3. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy, a do liderującej Jagiellonii Białystok tracą 4 punkty. Rozgrywki zostaną wznowione  11 lutego 2017 roku.