Liga krajowa

Ekstraklasa. Tylko remis Legii z Koroną Kielce. Jagiellonia pozostanie liderem

Legia Warszawa w 29. kolejce mogła wskoczyć na fotel lidera Lotto Ekstraklasy, ale potrzebowała do tego zwycięstwa nad Koroną Kielce. Warszawianie niestety rozczarowali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Z takiego obrotu spraw cieszy cię Jagiellonia, która również nie potrafiła pokonać Cracovii (0:0), ale pozostanie liderem.

Pierwszą dobrą okazję pod bramką rywali stworzyli sobie przyjezdni. Palanca dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Siergiej Pilipczuk. Piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Wydaje się, że nawet gdyby futbolówka leciała w światło bramki, to Malarz by ją zatrzymał, bo był dobrze ustawiony. Legia odpowiedziała po rzucie rożnym. W polu karnym do piłki doszedł Hamalainen, ale włożył za dużo siły w uderzenie i piłka poleciała nad poprzeczką. W 17. minucie – znów po rzucie rożnym, na bramkę zza pola karnego uderzał Ofoe, a przed bramką tor lotu piłki zmienił jeszcze Radović, ale bramkarz Korony nie dał się zaskoczyć. W 28. minucie Korona znów groźnie atakowała. Pazdan stracił piłkę na własnej połowie i przejął ją Kiełb, który popędził z nią w stronę bramki. Był nieatakowany więc uderzył zza szesnastki, a piłkę z trudem odbił golkiper Legii.

Po przerwie niestety działo się jeszcze mniej, a piłkarze Korony mogą „pluć sobie w brodę”, że nie ograli Legii na jej stadionie. W 66. minucie w polu karnym Korony dobrze radził sobie z obrońcami Radović, który w końcu zdecydował się na strzał „z fałszywca”, ale piłka przeleciała obok słupka. W 82. minucie Legię znów musiał ratować Malarz, który zatrzymał Kiełba. Końcowe minuty należały do Legii, ale piłkarze Magiery nie potrafili znaleźć drogi do bramki Borjana.

Warszawianie nie wykorzystali szansy na objęcie prowadzenia w lidze i trzeba przyznać, że to Korona była lepszym zespołem w tym meczu. Pierwsza w tabeli pozostaje Jagiellonia (56 punktów), druga jest Legia (55), a trzeci Lech 52). Czwarta Lechia ma 50 punktów i jeśli wygra dziś z Arką Gdynia to przeskoczy „Kolejorza” w tabeli. Korona jest na 8. miejscu, czyli ostatnim w grupie mistrzowskiej.