Liga krajowa

Ekstraklasa. Wisła Kraków podzieliła się punktami z Lechem Poznań

W hicie 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała z Lechem Poznań 0:0. Walczący o mistrzostwo „Kolejorz” po serii zdumiewających zwycięstw zremisował drugi mecz z rzędu.

Już na początku meczu Głowacki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stilica wygrał pojedynek z Bednarkiem, ale nie zmieścił piłki w bramce. W 16 minucie meczu Darko Jevtić wymienił piłkę z Marcinem Robakiem po czym zagrał płasko przed bramkę Wisły, ale Załuska, a następnie Gonzalez oddalili zagrożenie spod własnej bramki. W 21. minucie zawodnicy „Kolejorza” sprytnie rozegrali rzut rożny. Sprzed pola karnego strzał oddał Maciej Gajos, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Tomasza Kędziory, ale nie zaskoczyła Załuski, który pewnie chwycił futbolówkę. W 42. minucie Małecki położył przeciwnika w polu karnym, następnie ładnie wyłożył piłkę Bogosukiemu, ale ten za bardzo odchylił się i w doskonałej sytuacji przerzucił futbolówkę nad poprzeczką.

W 59. minucie Majewski ładnie minął obrońcę i próbował pokonać bramkarza rywali strzałem zza pola karnego, ale uderzył za lekko by myśleć o powodzeniu. Strzału z dystansu próbował kilka minut później Małecki. Piłkarz Wisły użył już odpowiedniej siły, ale w jego strzale zabrakło z kolei celności i piłka poszybowała nad bramką. W 85. minucie bramkę powinien zdobyć Nicki Bille, który dostał piłkę przed bramkę rywali od Jevticia, urwał się obrońcom, ale z bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką.

Po hicie kolejki spodziewaliśmy się znacznie więcej, więc kibice obu drużyn mają powody do narzekania i niezadowolenia. W meczu zabrakło tego najważniejszego, czyli bramek. Obie drużyny próbowały prowadzić grę i szukały akcji ofensywnych, które przyniosłyby gola, ale linie defensywne obu drużyn nie miały dziś dziur. Lech po serii zdumiewających zwycięstw bezbramkowo zremisował drugi mecz z rzędu. Mimo tego zespół ze stolicy Wielkopolski zrównał się punktami z pierwszą Jagiellonią (49 punktów). Zespół z Białegostoku w niedzielę zagra z Termalicą. Punkt mniej ma trzecia w tabeli Legia, która w sobotę zagra w Warszawie z Pogonią Szczecin. Będąca na czwartym miejscu Lechia ma trzy punkty mniej niż „Kolejorz”, ale stratę może nadrobić w niedzielę, w meczu z Zagłębiem Lubin. Wisła Kraków jest na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem 38 punktów.