Liga krajowa

Ekstraklasa. Wisła Płock – Lech Poznań 0:3

Wisła Płock przegrała przed własną publicznością (komplet 9 750 widzów) z Lechem Poznań 0:3. „Kolejorz” wskoczył na trzecie miejsce w tabeli, ale może go wyprzedzić Lechia Gdańsk, która w poniedziałek zmierzy się z Arką Gdynia.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski objęła prowadzenie w 25. minucie meczu. Do tego momentu oglądaliśmy dość wyrównane zawody. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę na dalszy słupek strącił Jan Bednarek, a pod bramką najlepiej zachował się Marcin Robak, który takich sytuacji nie marnuje. Były piłkarz m.in Pogoni Szczecin dziesięć minut później podwyższył na 2:0. Dawid Kownacki dośrodkował piłkę w pole karne, a obrońcy gospodarzy nie upilnowali Robaka, który strzałem głową pokonał Seweryna Kiełpina. Dzięki tym dwóm trafieniom Robak objął samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Gracz Lecha ma na swoim koncie 13 bramek i 3 asysty. W tym sezonie strzela gola średnio co 98 minut (za EkstraStats).10 bramek zdobyli Nemanja Nikolić, który odszedł z Legii do Chicago Fire i Konstantin Wasiljew z Jagiellonii Białystok.

Trzy do jaja było na tablicy wyników od 58. minuty. Radosław Majewski dostał piłkę od Dawida Kownackiego i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Była to idealna decyzja, bo piłka wpadła w samo okienko bramki! Pomocnik Lecha Poznań ładnie uczcił swój setny mecz w Ekstraklasie.

Kwadrans przed końcem meczu mieliśmy przerwę w grze, ponieważ kibice użyli środków pirotechnicznych i mocno była ograniczona widoczność boiska. Wynik nie uległ już jednak zmianie, gospodarze nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem. Lech dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli Ekstraklasy (ma 52 punkty). Do pierwszej Jagiellonii traci cztery punkty, a do drugiej Legii tylko dwa, ale „Wojskowi” w poniedziałek zagrają z Koroną Kielce. Jeśli wygrają to wskoczą na fotel lidera. „Kolejorza” może wyprzedzić także czwarta Lechia, która ma dwa punkty mniej i w poniedziałek zagra z Arką Gdynia. Wisła Płock jest na 8. miejscu, czyli ostatnim w grupie mistrzowskiej, ale może stracić to miejsce.