Liga krajowa

Ekstraklasa. Zagłębie wygrało w Niecieczy, Legia zremisowała z Wisłą Płock

twitter.com/_Ekstraklasa_

W piątkowy wieczór kibice polskiej ekstraklasy mieli co oglądać. Najpierw Termalica Nieciecza grała z Zagłębiem Lubin. Następnie w Warszawie Legia podejmowała Wisłę Płock. Wydawać by się mogło, że to obaj gospodarze bez większych problemów powinni wygrać swoje spotkania. Tak jednak nie było.

Piotr Stokowiec zaskoczył składem Zagłębia. Od początku na boisko wybiegli między innymi młodzi Filip Jagiełło i Adam Buksa. Opłaciło się to trenerowi zespołu z Lubina. Jagiełło zagrał bardzo dobre spotkanie, a Adam Buksa zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Zagłębia. Po zmianie stron Czesław Michniewicz zaordynował dwie zmiany i Termalica zaczęła stwarzać sytuacje. Nie potrafiła ich jednak wykorzystać.

Mecz w Warszawie świetnie rozpoczęła Legia. Już w 10. minucie „Wojskowych” na prowadzenie wyprowadził Nemanja Nikolić. Z biegiem czasu Wisła zaczęła powoli dochodzić do głosu, jednak nie przynosiło to rezultatu. Świetną sytuację zmarnował Jose Kante. Przed przerwą Legia wyprowadziła jeszcze jeden bardzo groźny atak, lecz podanie Nikolicia do Hamalainena było niedokładne.

W drugiej połowie emocji nie brakowało. W 57. minucie Kasper Hamalainen zdobył gola na 2:0. Kiedy wydawało się, że Legia kontroluje przebieg spotkania, Dominik Furman odpalił bombę w kierunku bramki Arkadiusza Malarza. Strzał wychowanka Legii wpadł idealnie pod poprzeczkę. W 78. minucie wyrównał Kamil Sylwestrzak. Również przy tej bramce bardzo duży udział miał Dominik Furman. To po jego dośrodkowaniu, wprowadzony po przerwie obrońca, skierował piłkę do siatki. Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Lepszą sytuację mieli jednak goście. Jose Kante podjął jednak złą decyzję i Dominik Furman nie był w stanie strzelić swojego drugiego gola w tym meczu.

Jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył zawodnik kadry do lat 21 – Adam Buksa. W Legii cały mecz rozegrało trzech reprezentantów Polski – Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec oraz Bartosz Bereszyński. Ten ostatni zaliczył asystę przy trafieniu Kaspera Hamalainena.

Dla Zagłębia Lubin zwycięstwo w Niecieczy było bardzo ważne. Podopieczni Piotra Stokowca dzięki zdobyciu 3 punktów nie stracili kontaktu z czołówką. Dla Legii remis z Wisłą był pierwszym podziałem punktów od momentu kiedy trenerem zespołu z Warszawy jest Jacek Magiera. Ten remis bez wątpienia nie ucieszył żadnej z drużyn.