Polacy w ligach zagranicznych

Fatalny występ Marcina Kamińskiego w meczu 2. Bundesligi

Na zakończenie 23. kolejki 2. Bundesligi Eintracht Braunschweig zremisował z VfB Stuttgart 1:1. Fatalny występ zaliczył w barwach Stuttgartu polski obrońca Marcin Kamiński. Polak sprokurował rzut karny i jeszcze przed przerwą musiał opuścić boisko z powodu czerwonej kartki, przez co znacząco osłabił swój zespół.

Stuttgart prowadził od 3. minuty po bramce Mane. Polak pierwszą żółtą kartkę obejrzał w 35. minucie, ale ostrzeżenie na niego nie podziałało. W 41. minucie Braunschweig miał rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne polski obrońca przytrzymywał Valsvika i dał arbitrowi pretekst do podyktowania rzutu karnego. Rywal padł na murawę, a sędzia użył gwizdka. Kamiński dostał drugą żółta kartkę i osłabił swój zespół. Rzut karny na bramkę zamienił Reichel. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Były obrońca Lecha Poznań na początku rozgrywek nie mógł przebić się do składu swojej drużyny, ale z czasem mu się to udało. Poniedziałkowy mecz był dla niego 13. występem z rzędu w pierwszym składzie. Polak we wcześniejszych 12. meczach grał od  pierwszego do końcowego gwizdka. Teraz będzie musiał odpocząć, bo będzie pauzował za kartki, a jego trener będzie musiał znaleźć dla niego zastępstwo – miejmy nadzieję, że tylko na czas jego absencji.

25 – letni zawodnik po tym jak odbudował się w Niemczech myśli o powrocie do kadry. – Bardzo chciałbym do niej wrócić, ale podchodzę do tego spokojnie. Najważniejsze, abym regularnie występował w klubie – stwierdził niedawno w rozmowie z „PS”.

VfB Stuttgart po 23. kolejkach jest liderem 2. Bundesligi z dorobkiem 48. punktów na koncie. Klub ze Stuttgartu ma czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Unionem Berlin i pewnie zmierza do Bundesligi. Braunschweig jest czwarty – traci punkt do trzeciego Hannoveru. Trzecia lokata daje baraż o Bundesligę.

All Goals & Highlights HD – Braunschweig 1-1… przez FranceCup3