News

La Liga. Wysokie zwycięstwa Barcelony i Realu

Po El Clasico, które na Estadio Santiago Bernabeu wygrała FC Barcelona 3:2 kwestia mistrzostwa w lidze hiszpańskiej jest otwarta. Barcelona pokonała wysoko Osasunę 7:1, a Real Madryt rozbił na wyjeździe Deportivo 6:2. W meczu z Realem 45. minut rozegrał Przemysław Tytoń.

Katalończycy objęli prowadzenie w 12. minucie meczu. Defensorzy Osasuny popełnili błąd i stracili piłkę w okolicach środkowej linii boiska. Piłkę przejął Messi, który popędził na bramkę i pokonał ładną podcinką bramkarza. Na 2:0 podwyższył krytykowany za swoje występy Andre Gomes, który wykończył akcję swojego zespołu uderzeniem bez przyjęcia z jedenastu metrów. Dla Portugalczyka była to druga bramka w barwach Barcelony.

Dwie minuty po przerwie dość niespodziewanie bramkę kontaktową zdobyła Osasuna. Z rzutu wolnego Ter Stegena pokonał Roberto Torres. To podrażniło Barcelonę. W krótkim czasie Katalończycy zdobyli trzy bramki (Gomes, Messi, Paco) i było już 5:1. Na tym jednak licznik się nie zatrzymał. W 67. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Javier Mascherano. Już podczas meczu narosły spekulacje, że Argentyńczyk odejdzie po sezonie z klubu. Była to dla niego pierwsza bramka w barwach Barcelony w 319 meczu dla tego klubu. Mascherano potrzebował dokładnie 15342 minuty na strzelenie tego gola. Wynik meczu ustalił w 86. minucie Paco.

Barca wygrała 7:1. Porażka oznacza dla Osasuny spadek do Segunda Division. Złożyła się na to także wygrana Leganes z Las Palmas (3:0).

Rezerwowy Real ograł Deportivo

„Królewscy” mimo porażki w El Clasico nie zamierzają oddać Barcelonie ligowego tytułu. Już w pierwszej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Morata. Hiszpan mimo, że jest rezerwowym strzela gola co 81 minut. W obecnych rozgrywkach ma 13 bramek. W 14. minucie trafił Rodriguez, ale na kwadrans przed końcem pierwszej połowy rywale zdobyli bramkę kontaktową (Andone). Piłkarze Zinedine Zidane’a przed przerwą podwyższyli jednak prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Lucas.

Na druga połowę nie wyszedł bramkarz Deportivo – German Lux, który nabawił się jakiegoś urazu. Zmienił go Przemysław Tytoń. Polski bramkarz tak samo jak jego rywal w wyścigu o bluzę z numerem jeden, stracił trzy bramki. Kapitulował po strzałach: Jamesa (66′), Isco (77′) i Casemiro (87′).

Barcelona prowadzi w lidze z dorobkiem 78. punktów. Real ma taki sam dorobek punktowy, ale jest drugi, bo Katalończycy mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań. „Królewscy” mają za to asa w rękawie w postaci jednego zaległego meczu. Barcelona zmierzy się jeszcze w lidze z: Espanyolem, Villarrealem, Las Palmas i Eibarem, a Real z: Valencią, Granadą, Sevillą, Celtą i Malagą. Drużyna Luisa Enrique by zostać mistrzem Hiszpanii musi więc liczyć na porażkę Realu w którymś meczu, bądź dwa remisy, jednocześnie wygrywając swoje spotkania.