Bez kategorii

Lewandowski – Aubameyang 2:1 (21:22) korespondencyjny pojedynek trwa w najlepsze!

Bayern – Eintracht 3:0 i dwie bramki RL9, Borussia przegrała w Berlinie ale Gabończyk raz trafił. Pojedynek snajperów trwa w najlepsze!

Bayern Monachium łatwo rozprawił się z Eintrachtem, aplikując frannkfurtczykom 3 gole. Dwa z nich padły łupem naszego asa, który trafiał do bramki po asystach Muellera i Robbena i z dorobkiem 21 goli wciąż ściga się z Aubameyangiem, który strzelił jednego gola w przegranym meczu BVB z Herthą Berlin.

Nikt nie miał prawa wątpić w kunszt trenerski Carlo Ancelottiego i powoli zaczyna się – chyba – objawiać jego metoda. Lewandowski jest aktywny, koledzy nie szczedza mu piłek a on wywiazuje się ze swoich zadań i trafia.  Jesli celem Włocha było doprowadzenie Bawarczyków do końca sezonu z jak największym zapasem sił, to plan chyba jest nalezycie realizowany i drużyna z Monachium będzie powaznym graczem w walce o powazne laury, których rozdawnictwo nastąpi w maju. RL9 strzelił 2 gole a trener zdjął go w 75′ minucie – dając szanse zmiennikom. Te minuty, które włoski trener „odejmuje” Lewemu, mogą być cenne w ogólnym rozrachunku Bayernu, opraz bardzo przydatne dla naszej reprezentacji.

W berlińskim pojedynku cały mecz na ławce spędził Łukasz Piszczek. Bayern prowadzi w tabeli Bundesligi i ma 10. punktów przewagi nad RB Lipsk i 16. nad Borussią Dortmund.

Bayern Monachium – Eintracht Frankfurt 3:0 (Lewandowski 38′, 55′ + Costa 41′)