Polacy w ligach zagranicznych

Liga belgijska. Anderlecht wykupił Łukasza Teodorczyka z Dynama Kijów

foto: https://twitter.com/rscanderlecht

Łukasz Teodorczyk podpisał kontrakt z Anderlechtem, do którego był do tej pory wypożyczony z Dynama Kijów. Umowa wiąże Polaka z belgijskim klubem do 2020 roku. Według nieoficjalnych źródeł klauzula wykupu polskiego napastnika wynosiła 4,7 miliona euro.

Na początku sierpnia ubiegłego roku Anderlecht szukał nowego napastnika. Ostateczny wybór padł na niegrającego w Dynamie Kijów Łukasza Teodorczyka. Belgowie wypożyczyli Polaka na rok z opcją pierwokupu. I był to strzał w dziesiątkę, bo dla Teodorczyka to bez wątpienia najlepszy sezon w karierze. Polak po przenosinach do Anderlechtu z marszu stał się gwiazdą drużyny i ligi belgijskiej. Polski napastnik jest najlepszym strzelcem ligi z 20 bramkami na koncie i już zapisał się w historii Anderlechtu. – Teodorczyk jest zawodnikiem numer 23 w historii Anderlechtu, który strzelił minimum 20 bramek w rozgrywkach ligowych w pojedynczym sezonie – poinformował niedawno klub na swoim twitterze. Polak dla „Fiołków” wystąpił już łącznie w 41. spotkaniach, w których zdobył 28 bramek i zanotował 4 asysty.

Belgijskie media informowały, że negocjacje Anderlechtu z Teodorczykiem w sprawie indywidualnego kontraktu trwają, ale nie są łatwe, bo Polak oczekuje wyższych zarobków niż byłe gwiazdy Anderlechtu. Klubowi udało się jednak dojść do porozumienia z zawodnikiem, który 30 marca złożył podpis pod nową umową. Wiąże ona go z Anderlechtem do 2020 roku. Według nieoficjalnych źródeł klauzula wykupu polskiego napastnika wynosiła 4,7 miliona euro. Nie jest to wysoka kwota, a fachowy portal transfermarkt.de wycenia polskiego napastnika na 12,5 miliona euro.

– Aklimatyzacja Łukasza przebiegła błyskawicznie. Od pierwszego dnia dawał z siebie 100%. Bardzo chcieliśmy kontynuować współpracę – stwierdził dyrektor sportowy Anderlechtu, Herman Van Holsbeeck.

Komentarze

komentarze

Najczęściej czytane

Góra
select language