Liga belgijska. Zwycięstwo Anderlechtu. Teodorczyk bez gola

twitter.com/Sporting_AND

RSC Anderlecht pokonał w meczu wyjazdowym Zulte-Waregem 2:1. Łukasz Teodorczyk nie poprawił swojego dorobku bramkowego, ale miał udział przy pierwszej bramce dla swojego zespołu.

Po 30. kolejkach liga belgijska podzieliła się na grupy, choć nie tak klarownie jak ma to miejsce w Ekstraklasie. Wyjaśnienie tego to materiał na oddzielny tekst. To co nas najbardziej interesuje, czyli Anderlecht z Teodorczykiem występuje w grupie mistrzowskiej, w której wyłoniony zostanie mistrz kraju. Właściciele Anderlechtu przed decydującą fazą sezonu dokonali ważnego dla drużyny ruchu. Wykupili z Dynama Kijów polskiego napastnika i podpisali z nim kontrakt do 2020 roku.

Teodorczyk miał swoją pierwszą okazję do zdobycia bramki w 19. minucie meczu. Polak dostał dośrodkowanie na dalszy słupek, doszedł do piłki i uderzył z bliska głową, ale futbolówka poleciała nad bramką. Mimo zmarnowanej okazji przez Polaka kibice skandowali „Teo”. Minutę później Anderlecht wyszedł na prowadzenie, a Polak miał udział przy akcji bramkowej swojego zespołu. Po wrzucie piłki z autu futbolówka spadła pod nogi Teodorczyka, który dograł do Tielemansa, a Belg do Chipciu, który skierował piłkę do bramki. Piłkarze Anderlechtu schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, choć ich rywale też mieli swoje okazje do zdobycia bramki.

Początek drugiej połowy należał do piłkarzy Zulte-Waregem, którzy dążyli do wyrównania i dopięli swego w 62. minucie. Henrik Dalsgaard dostał górną piłkę na dalszy słupek, wybiegł zza pleców obrońców i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Anderlechtu. Dziesięć minut później Anderlecht znów prowadził. Youri Tielemans dostał prostopadłe podanie między dwóch obrońców. Wpadł w pole karne, złamał akcję na lewą nogę, zwiódł rywali i uderzył przy samym słupku. Piłka w siatce, bramkarz bez szans.

Teodorczyk zmarnował znakomitą okazję w 77. minucie. Polak dostał piłkę na piąty metr, przyjął ją na klatkę piersiową i uderzył z woleja, ale trafił w bramkarza. Wynik nie uległ już zmianie, więc Anderlecht zgarnął cenne trzy punkty. Teodorczyk nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego, ale nadal jest liderem strzelców ligi belgijskiej z 20 bramkami na koncie.