Polacy w ligach zagranicznych

Liga duńska. Kamil Wilczek strzelił hat-tricka w 19 minut! [WIDEO]

W 26. kolejce ligi duńskiej klasycznym hat-trickiem popisał się reprezentant Polski Kamil Wilczek. Polak na strzelenie trzech goli potrzebował zaledwie 19. minut. Jego drużyna Broendby IF wygrała z Lyngby 3:2.

Polak przełamał swoją fatalną passę siedmiu meczów bez zdobyczy bramkowej. Wreszcie przyszło starcie z Lyngby, trzecią drużyną ligi. Rywale prowadzili do przerwy 1:0 po golu Kjaera. Po przerwie show należało do Wilczka. Polak wpisał się na listę strzelców w 60., 75., i 79. minucie, czyli na ustrzelenie klasycznego hat-tricka potrzebował zaledwie 19. minut. W końcówce meczu dla Lyngby trafił jeszcze Odgaard. Broendby IF wygrało z Lyngby 3:2, a Polak kilka sekund przed końcowym gwizdkiem został zmieniony przez Crone, po to by wysłuchać owacji od kibiców.

Wilczek został powołany przez Adama Nawałkę na najbliższy mecz reprezentacji z Czarnogórą. W klasyfikacji strzelców polski napastnik zajmuje trzecie miejsce z 13. golami na koncie. Prowadzi jego partner z klubu Fin Teemu Pukki – 16 goli, a drugi jest Ingvartsen z Nordsjaelland – 14 goli.

Po 26 seriach spotkań Broendby z 52 pkt jest drugie w tabeli, ze stratą 12 do prowadzącej FC Kopenhagi. na trzecim miejscu jest Lyngby (39 punktów).