Liga Europy

Liga Europy. Zwycięstwo Anderlechtu Bruksela

Anderlecht wygrał w Nikozji pierwszy mecz 1/8 finału Ligi Europy z APOEL-em 1:0. Łukasz Teodorczyk został zmieniony przez Isaaca Thelina w 59. minucie.

Anderlecht potraktował mecz poważnie i wyszedł na mecz w silnym składzie personalnym. W ataku belgijskiego klubu pojawił się od pierwszego gwizdka Łukasz Teodorczyk. Polak jednak nie zaliczy tego występu do udanych. Był odcięty od podań, przegrywał pojedynki, nie dawał tyle drużynie co wcześniej. Polak został zmieniony już w 59. minucie przez Isaaca Thelina. Była to pierwsza zmiana Anderlechtu. Polak przez niemal godzinę oddał tylko jeden strzał na bramkę rywali. Miał 24 kontakty z piłką, wykonał 16 podań, ale tylko 56% z nich było celne. Fachowy portal statystyczny www.whoscored.com, który ocenia zawodników na podstawie ich indywidualnych dokonań dał Teodorczykowi za ten występ ocenę 6,7 w dziesięciostopniowej skali. Gorzej wśród graczy „Fiołków” oceniono tylko bramkarza (6,5).

Anderlecht prowadził od 29. minuty spotkania pod dobrze przeprowadzonym kontrataku. Chipciu dostał podanie na prawą flankę, ale zamiast wrzucać piłkę pod bramkę rywali, to przytomnie ją wycofał na 15. metr. Tam był niepilnowany Nicolae Stanciu, który technicznym strzałem pokonał bramkarza APOEL-u. Piłka wpadła do bramki przy samym słupku, a bramkarz był w tej sytuacji lekko przysłonięty, więc nie było mowy o skutecznej interwencji.

Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Anderlechtu, choć gospodarze mieli swoje okazje. Kwestia awansu pozostaje otwarta, ale w lepszej sytuacji jest Anderlecht, który wygrał na wyjeździe. Rewanż odbędzie się już za tydzień (21:05).