UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Atletico Madryt pierwszym półfinalistą

Hiszpańskie Atletico Madryt jako pierwsze awansowało do półfinału Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Diego Simeone pokonała w dwumeczu Leicester City 2:1 (1:0 na Vicente Calderon i 1:1 na King Power Stadium).

W Hiszpanii Atletico Madryt wygrało po trafieniu z rzutu karnego Antoine Griezmanna. Gracze Leicester nie byli w stanie odpowiedzieć. Co więcej nie oddali w tamtym meczu żadnego celnego strzału na bramkę Oblaka. Z drugiej strony nie pozwolili graczom Simeone na zdobycie wysokiej zaliczki i w meczu rewanżowym walczyli dzielnie o awans, choć koniec końców im się to nie udało, ale ich przygoda była warta śledzenia. Poza tym do końca swojej obecności w Lidze Mistrzów pozostali niepokonani na własnym stadionie.

W rewanżu Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 26. minucie meczu. Felipe Luisa dośrodkował na jedenasty metr, za plecy wszystkich obrońców Leicester, a tam był Saul Niguez, który strzałem głową w długi róg bramki pokonał Schmeichela. Po tym trafieniu Atletico było już praktycznie pewne gry w kolejnej fazie rozgrywek, bo Leicester by awansować musiało zdobyć aż trzy bramki. Wiadomo, nie takie rzeczy ostatnio widywaliśmy, ale szanse „Lisów” po stracie bramki na własnym stadionie mocno zmalały.

Mistrzowie Anglii potrafili odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 61. minucie w zamieszaniu w polu karnym Atletico najlepiej odnalazł się Jamie Vardy, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Oblaka.

Atletico jako pierwsze zameldowało się w półfinale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.