UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Borussia pokonała Benfikę Lizbona 4:0. Asysta Łukasza Piszczka

Borussia Dortmund po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu 0:1, pokonała w rewanżu na Signal Iduna Park Benfikę Lizbona 4:0 i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Asystę przy trafieniu na 2:0 zaliczył Łukasz Piszczek.

Dortmundczycy straty z pierwszego spotkania odrobili już w 4. minucie. Dembele dośrodkował piłkę z narożnika boiska na bliższy słupek, Pulisic przedłużył jego podanie na dalszy słupek, a tam był Aubameyang, który strzałem głową pokonał bramkarza Benfiki. W tym momencie upadł plan Portugalczyków o obronie korzystnego wyniku z pierwszego meczu. W dwumeczu był remis i wszystko zaczęło się od początku. Na drugą bramkę kibice musieli jednak czekać aż do drugiej połowy spotkania, mimo, że gospodarze i goście stwarzali sobie niezłe podbramkowe okazje. Szwankowało wykończenie.

W 59. minucie było 2:0 dla Borussii. Łukasz Piszczek posłał ładne prostopadłe podanie w pole karne rywali, Pulisic doszedł do jego zagrania i podcinką pokonał Edersona.

Dwie minuty później Borussia podwyższyła prowadzenie i wybiła rywalom awans z głowy. Bartra przerzucił piłkę na lewą flankę do Schmelzera. Niemiecki piłkarz podał od razu, bez zastanowienia pod bramkę rywali, a Aubameyang strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza Benfiki. Gaboński piłkarz w 85. minucie skomplementował hat-tricka. Durm posłał przeszywające podanie w szesnastkę rywali, a napastnik Borussii bez większego wysiłku kopnął piłkę obok bezradnego Edersona.

Dzięki zwycięstwu Borussia zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W najlepszej ósemce w Europie są już oprócz dortmundczyków takie zespoły jak: Real Madryt, FC Barcelona i Bayern Monachium.