UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Dobre noty Lewandowskiego za rewanżowy mecz z Arsenalem Londyn

twitter.com/FCBayern_France

Bayern Monachium pokonał w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Arsenal Londyn 5:1 i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Bramkę na 1:1 zdobył we wtorkowym meczu Robert Lewandowski. Według mediów była to kluczowa akcja i bramka spotkania, dlatego Polak dostał wysokie oceny za swój występ. – Jego pojedynek z Kościelnym całkowicie odmienił losy meczu – napisali dziennikarze „The Independent”.

Arsenal prowadził 1:0 po bramce Theo Walcotta. W 53. minucie meczu Lewandowski był faulowany w polu karnym przez Koscielnego. Sędzi ukarał gracza Arsenalu czerwoną kartką, a Polak wykorzystał jedenastkę. Osłabiony Arsenal nie był w stanie przeciwstawić się drużynie Carlo Ancelottiego. Ospinę pokonywali później: Arjen Robben, Douglas Costa i Arturo Vidal (dwukrotnie). Bayern w imponującym stylu zameldował się w ćwierćfinale rozgrywek – 10:2 w dwumeczu z Arsenalem.

Lewandowski za swój występ zebrał dobre noty w mediach. Angielski dziennik „The Independent” przyznał mu notę 8 (skala 1-10). – W pierwszej połowie spotkania nie wykorzystał dobrej okazji. Jego starcie z Kościelnym całkowicie odmieniło losy meczu. Rzut karny wykorzystał jak zawsze bardzo pewnie – napisali w uzasadnieniu jego oceny dziennikarze. „Goal.com” dał Polakowi trzy gwiazdki na pięć możliwych. Statystyczny portal „whoscored.com” ocenił występ reprezentanta Polski na 8,1 w dziesięciostopniowej skali. Taką samą notę dostali Alonso i Robben. Najwyższą notę i tytuł bohatera meczu zgarnął Arturo Vidal – 9,6.

Niemiecki dziennik „Tageszeitung” wystawił Lewandowskiemu 2. (skala 1-6, gdzie 1 to najwyższa nota). – Polak w pierwszej części gry był niewidoczny, ale przypomniał o sobie po przerwie. Wywalczył rzut karny, a po faulu na nim czerwoną kartkę dostał Koscielny. Wykorzystał rzut karny i miał udział przy drugim golu swojego zespołu – napisali dziennikarze w uzasadnieniu jego noty. Taką samą notę wystawił „Lewemu” „Bild”. 1,5 w tej samej skali dał Polakowi sport1.de – wyżej oceniony został tylko Thiago (1).

Dla Roberta Lewandowskiego był to siódmy gol w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dzięki temu Polak jest wiceliderem klasyfikacji strzelców tych prestiżowych rozgrywek. Tyle samo trafień co polski napastnik ma Edison Cavani z PSG. 10 trafień ma prowadzący w klasyfikacji Lionel Messi. Obaj zawodnicy spotkają się jutro w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie PSG wygrało 4:0.