UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Krychowiak w kadrze PSG na mecz z FC Barceloną

Grzegorz Krychowiak znalazł się w 23. osobowej kadrze Paris Saint-Germain na rewanżowy mecz z FC Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie Polak oglądał z trybun, a jego koledzy wygrali 4:0.

Polak po długim rozbracie z pierwszym zespołem PSG wraca powoli do łask Unaia Emery’ego. Pomocnik na początku roku zmagał się z urazem, a po rehabilitacji nie łapał się do meczowej osiemnastki pierwszego zespołu, więc na swoją prośbę występował w drużynie rezerw, bo chciał zachować rytm meczowy. 1 marca Polak wreszcie wrócił do gry i znalazł się w wyjściowym składzie PSG po raz pierwszy od połowy grudnia. PSG wygrało w Pucharze Francji z Chamois Niortais FC 2:0. Mecz był rozgrywany w fatalnych warunkach. Krychowiak przebywał na boisku 73. minuty. Trzy dni później polski pomocnik znów wybiegł w pierwszym składzie PSG. Tym razem na ligowy mecz przeciwko AS Nancy (1:0). Niestety szkoleniowiec zdjął Polaka z boiska już po przerwie.

Nie ważne czy jego powrót do gry to chęć oszczędzania podstawowych piłkarzy na rewanż z Barceloną, czy powolne przebijanie się do składu. Dla zawodnika najważniejszy jest powrót do gry, bo żaden trening nie zastąpi występów meczowych. Emery zabrał też Krychowiaka do Barcelony na spotkanie w Lidze Mistrzów. To dla polskiego zawodnika trzecie powołanie do kadry meczowej z rzędu. Krychowiak ostatni raz w Lidze Mistrzów wystąpił pod koniec listopada zeszłego roku przeciwko Arsenalowi Londyn (2:2). Wybiegł wtedy w podstawowym składzie i przebywał na boisku 67 minut.

Do Barcelony polecieli także oszczędzani w ostatnich tygodniach: Blaise Matudi,  Christopher Nkunku, Javier Pastore, Adrien Rabiot, Thiago Motta i Marco Verratti. Emery na przedmeczowej konferencji prasowej stwierdził, że Motta nie wystąpi w meczu, bo nie zdołał wyleczyć problemów mięśniowych. Krychowiakowi i tak może być więc ciężko o występ. PSG co prawda wygrało pierwszy mecz 4:0 i na 99% zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, ale ich rywalem jest FC Barcelona i Emery na pewno nie będzie ryzykował wystawiając do gry rezerwy. Na boisku w składzie PSG zobaczymy więc z pewnością najlepszą możliwą jedenastkę zespołu z Paryża.

Początek meczu FC Barcelona – PSG o 20:45. Transmisja w Canal+. Przedmeczowe studio już od 20:15.