UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Minimalne zwycięstwo Atletico Madryt nad Leicester

Atletico Madryt odniosło minimalne zwycięstwo nad Leicester w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów. Bramkę zdobył z rzutu karnego Antoine Griezmann.

Gracze Simeone już w pierwszej klarownej akcji mogli zdobyć bramkę. W 6. minucie spotkania Carrasco miał bardzo dużo miejsca przed polem karnym rywali, więc zdecydował się na uderzenie. O dużym szczęściu mógł mówić w tej sytuacji bramkarz Leicester, bo piłka odbiła się tylko od poprzeczki. Chwilę później Carrasco miał kolejną okazję do pokonania Schmeichela. Filipe Luis dośrodkował z lewej flanki, a w szesnastce gości niepewnie interweniował Huth. Akcję zamykał belgijski piłkarz, który uderzał z woleja, ale piłka przeleciała obok słupka.

W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Atletico. Griezmann zbiegał z piłką z lewej flanki w stronę pola karnego i nieprzepisowo zatrzymywał go Albrighton. Sędzia wskazał na wapno. Nie była to raczej słuszna decyzja, bo faul miał miejsce tuż przed polem karnym Leicester, ale Griezmann to sprytnie wykorzystał i upadł w szesnastkę. Francuz wziął odpowiedzialność na swoje barki i pewnie wykorzystał jedenastkę.

Goście nie byli w stanie odpowiedzieć. Co więcej nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Oblaka. Z drugiej strony jednobramkowa zaliczka to żadna przewaga. Rewanż za tydzień w Anglii.

Komentarze

komentarze

Najczęściej czytane

Góra
select language