UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Monaco wyeliminowało Manchester City. Kamil Glik i jego koledzy zagrają w ćwierćfinale

AS Monaco pokonało w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Manchester City 3:1 i awansowało do ćwierćfinału rozgrywek. Pierwszy mecz wygrali Anglicy 5:3, zadecydowały więc bramki zdobyte na wyjeździe. W rewanżu nie wystąpił Kamil Glik, który pauzował za kartki.

Pierwszy mecz w wykonaniu obu drużyn był szalony. Monaco prowadziło w Anglii w pewnym momencie 3:2, ale ostatecznie drużyna Guardioli wygrała pierwszy mecz 5:3. W rewanżu nie mógł wystąpić Kamil Glik, który pauzował za nadmiar żółtych kartek. Leonardo Jardim nie mógł też skorzystać z Falcao, który nabawił się urazu.

Monaco mimo braku dwóch kluczowych zawodników rozegrało kapitalną pierwszą połowę. Koledzy Glika imponowali wybieganiem, agresywnością, luzem i szybkością. Zdominowali rywali, którym nie pozwolili na nic, a sami odrobili straty z pierwszego meczu. W 8. minucie Monaco utrzymało się przy piłce po rzucie rożnym. Piłkę w polu karnym rywali miał Bernardo Silva, który zagrał płasko pod bramkę rywali. Nogę do piłki przed bramką dołożył Mbappe i Caballero musiał wyciągać piłkę z siatki. Piłkarze Jardima nie odpuszczali i szli za ciosem, a ich starania przyniosły trafienie na 2:0 w 29. minucie. Na lewej flance Lemar oszukał obrońców do spółki z Mendym, a ten drugi zagrał mocno w pole karne na 11. metr. Fabinho uderzył bez przyjęcia i płaskim strzałem pokonał bramkarza City. Anglicy nie dojechali na pierwszą połowę.

W przerwie musiało paść kilka gorzkich słów ze strony Guardioli, bo w drugiej połowie jego zawodnicy prezentowali się lepiej. City rzuciło się do ataku, ale akcje swoich kolegów marnował Aguero. Manchester dopiął swego w 71. minucie i zmniejszył straty na 2:1. Subasić odbił piłkę do boku po strzale Sterlinga, ale pierwszy dopadł do niej Sane, który mocnym strzałem wpakował piłkę do bramki. Taki wynik premiował angielski zespół, ale podopieczni Guardioli cieszyli się z niego zaledwie sześć minut. Lemar zacentrował piłkę z rzutu wolnego w pole karne rywali, a Bakayoko precyzyjnym strzałem głową pokonał Caballero. Jego trafienie rozstrzygnęło losy awansu. Monaco mając korzystny wynik pokazało tym razem wyrachowany futbol, którego zabrakło przy prowadzeniu w Anglii.

Znamy więc już komplet ćwierćfinalistów. Szczęśliwie przez 1/8 finału Ligi Mistrzów prócz Monaco przebrnęły drużyny: Atletico Madryt, Juventus Leicester, Barcelona, Real Madryt, Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek o 12:00.