UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Monaco z Glikiem w 1/8 finału. Polak popełnił błąd

AS Monaco

AS Monaco wygrało z Tottenhamem Hotspur 2:1 i tym samy zapewniło sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Kamil Glik zagrał w tym meczu 90 minut, jednak popełnił błąd.

Zespół, w którym występuje Glik, pierwszego gola strzelił w 48. minucie. Po dośrodkowaniu, bramkę dla gospodarzy głową zdobył Sidibe. Tottenham wyrównał z rzutu karnego kilka minut później.  Jedenastkę wykorzystał Harry Kane. Anglicy długo nie musieli czekać na odpowiedź. Minutę po tym, ponownie na prowadzenie wyszło Monaco, za sprawą Thomasa Lemara.

Kamil Glik nie ustrzegł się w tym meczu kilku błędów. Największą wpadką Polaka było sprokurowanie rzutu karnego, po którym Tottenham wyrównał, a Glik został upomniany żółtą kartką.

Zwycięstwo zapewniło im awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W podobnej sytuacji jest już Leicester City, który pokonało Club Brugge 2:1 i awansowało z 1. miejsca. W angielskim zespole nie wystąpili jednak Bartosz Kapusta i Marcin Wasilewski.