UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Napoli w rewanżu też przegrało. Real Madryt zagra w ćwierćfinale

Napoli przegrało w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt 1:3 i odpadło z rozgrywek. Milik i Zieliński pojawili się na boisku w końcówce meczu.

Przed meczem włoska prasa szeroko rozpisywała się nad tym jak będzie wyglądała wyjściowa jedenastka Napoli. Największe dzienniki „Corriere dello Sport” i „La gazzetta dello Sport” stawiały na następującą trójkę w pomocy: Hamisk – Diawara – Zieliński. Nikt nie brał pod uwagę możliwość gry Allana, a to właśnie na powracającego po kontuzji zawodnika postawił Maurizio Sarri. Zieliński usiadł więc na ławce rezerwowych, tak samo jak Arkadiusz Milik. Zinedine Zidane w porównaniu do pierwszego meczu zmienił tylko jednego obrońcę. Kontuzjowanego Varane’a zastąpił Pepe, a w ataku wybiegł tercet „BBC”.

Piłkarze Napoli od początku meczu mieli wizualną przewagę, ale w pierwszych minutach brakowało sytuacji pod którąkolwiek bramką. W 25. minucie piłkarze Sarriego zbliżyli się do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Gospodarze składnie wyszli z akcją spod środkowej linii boiska i szybko przenieśli akcję pod pole karne Realu. Hamsik dograł w szesnastkę do Mertensa, a ten strzałem w długi róg bramki pokonał Navasa. W szeregi Realu Madryt musiał wdać się niepokój, bo kolejna bramka dawałaby awans Włochom.

Real powinien wyrównać w 29. minucie. Ronaldo dostał podanie w pole karne, minął bramkarza, ale trafił tylko w słupek. Kilka minut później słupek również ratował Navasa po strzale Mertensa. Do przerwy groźniejszych sytuacji już nie zobaczyliśmy. Piłkarze Sarriego schodzili więc do szatni z prowadzeniem 1:0 i dobrymi nastrojami.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy lokalnych kibiców uciszył jednak Sergio Ramos. Hiszpan w przeciągu pięciu minut zdobył dwie bramki po uderzeniach głową przekreślając szanse neapolitańczyków na awans i jednocześnie „zabił mecz”. Hiszpan zdobył już w obecnym sezonie dziesięć bramek i jest najskuteczniejszym obrońcą w pięciu największych ligach Europy.

W 70. mince meczu na boisku pojawił się Milik, który zmienił Insigne, a pięć minut później Zieliński wszedł za Hamsika. Polacy niczym szczególnym się nie wyróżnili, ale nie ma się co dziwić, bo weszli na murawę w momencie gdy kwestia awansu była już rozstrzygnięta. Piłkarze Napoli byli bezradni i pogodzeni z wynikiem. Do awansu potrzebowaliby cudu i kilku goli. Real był zadowolony z wyniku, a w doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 zdobył Morata, który dobił piłkę po tym jak Reina odbił strzał Ronaldo.

Real Madryt po dwóch zwycięstwach 3:1 nad Napoli zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Hiszpanie są obrońcami tytułu, ale czeka ich ciężkie zadanie, bo jeszcze nikt w historii rozgrywek nie zdobył Ligi Mistrzów dwa razy z rzędu.