UEFA Liga Mistrzów

Liga Mistrzów. Wysokie noty Łukasza Piszczka za mecz z Benfiką Lizbona

Borussia Dortmund pokonała w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Benfikę Lizbona 4:0 (0:1 w pierwszym meczu) i zagra w ćwierćfinale rozgrywek. Dobre zawody rozegrał Łukasz Piszczek, który asystował przy drugim trafieniu dla BVB.

Dortmundczycy straty z pierwszego spotkania odrobili już w 4. minucie po trafieniu Aubameyanga. W 59. minucie było 2:0 dla Borussii. Łukasz Piszczek posłał ładne prostopadłe podanie w pole karne rywali, Pulisic doszedł do jego zagrania i podcinką pokonał Edersona. Na 3:0 i 4:0 trafił gaboński napastnik BVB.

Dziennikarze portalu goal.com ocenili występ Piszczka na 4 w skali od 1 do 5, gdzie „jedynka” oznacza występ poniżej wszelkiej krytyki, a „piątka” klasę światową. – Na początku drugiej połowy zablokował ofiarnym blokiem strzał, który mógł się zakończyć bramką dla rywali. Później zaliczył piękną asystę – napisali dziennikarze w uzasadnieniu noty Polaka.

Statystyczny portal whoscored.com ocenił występ reprezentanta Polski na 7,7 w dziesięciostopniowej skali. Wysoka nota, ale nie najwyższa. Graczem meczu z notą 9,7 został strzelec trzech goli – Aubameyang. 9,1 dostał Pulisic, 8,2 Bartra, a 7,9 Schmelzer i Castro.

„Westfaelische Rundschau” dał Polakowi 2,5 w sześciostopniowej skali (1 – klasa światowa; 6 – poniżej krytyki). Taką samą notę wystawili obrońcy reprezentacji Polski dziennikarze „Ruhr Nachrichten”. – Posłał piękne podanie do Pulisicia. Wcześniej popełnił błąd, ale sam go naprawił ofiarnym blokiem – napisano przy ocenie Polaka.

Dla Piszczka była to pierwsza asysta w obecnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Polak rozegrał siedem spotkań, ominął tylko spotkanie z Legią w Dortmundzie. Obrońca reprezentacji Polski ma lepsze statystyki w Bundeslidze. W 18 meczach, w których wystąpił zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty.