Polacy w ligach zagranicznych

Ligue 1. Kolejne zwycięstwo AS Monaco. Cały mecz Kamila Glika

AS Monaco nie zwalnia tempa. Drużyna Leonardo Jardima pokonała w 30. kolejce Ligue 1 SM Caen 3:0. Pełne 90 minut w zespole Monaco rozegrał Kamil Glik.

Piłkarze Monaco zachwycają formą w tym sezonie. Przewodzą w tabeli ligi francuskiej i właśnie wyeliminowali z Ligi Mistrzów po kapitalnym dwumeczu Manchester City. Dodatkowo grają widowiskowo, zdobywają dużo bramek, tracąc niewiele, w czym duża zasługa Kamila Glika. Jardim ma też w swojej drużynie rewelacyjnego nastolatka – Kyliana Mbappe, którego chciałyby w swoim składzie wszystkie największe kluby w Europie. 18 – letni Francuz porównywany jest do Thierry’ego Henry’ego.

Wynik meczu otworzył w 13. minucie meczu nie kto inny jak Mbappe. Valere Germain zagrał mu piłkę w pole karne, a ten ograł zwodem dwóch rywali i uderzył przy bliższym słupku bramki. Bramkarz Caen próbował interweniować, ale nie zdążył zatrzymać futbolówki i musiał ją wyciągać z siatki. Tuż po przerwie Mbappe zdecydował się na rajd lewą flanką. Wpadł w pole karne, a tam nieprzepisowo zatrzymywał go Damiena Da Silva. Pewnym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Fabinho, który w obecnych rozgrywkach ligi francuskiej ma już na swoim koncie osiem trafień. W 81. minucie wynik meczu ustalił Mbappe, który skutecznie „główkował” po dośrodkowaniu Moutinho.

Pełne 90 minut w zespole gości rozegrał Kamil Glik, dla którego był to 29. występ w Ligue 1. Polak nie zagrał tylko raz (w 12. kolejce), gdy pauzował za nadmiar żółtych kartek. AS Monaco jest pierwsze w lidze z dorobkiem 71. punktów. Sześc punktów mniej ma drugie PSG, ale Paryżanie swój mecz 30. kolejki rozegrają dziś wieczorem (z Lyonem), więc mogą zmniejszyć stratę.