Polacy w ligach zagranicznych

Ligue 1. Pojedynek polskich obrońców we Francji. Monaco pokonało Bordeaux

W 29. kolejce Ligue 1 doszło do starcia polskich obrońców – Kamila Glika i Igora Lewczuka. Lepiej to spotkanie będzie wspominał ten pierwszy, bo AS Monaco pokonało Girondins Bordeaux 2:1.

Igor Lewczuk od początku lutego zmagał się z urazem. Z tego powodu stracił dwa mecze, a w następnych trzech nie zagrał ani minuty, a był w kadrze meczowej swojego zespołu. Polski obrońca wrócił do wyjściowego składu Bordeaux na mecz z Monaco, więc można napisać, że był to pojedynek polskich obrońców we Francji, bo po drugiej stronie boiska pojawił się Kamil Glik.

Pierwsza połowa spotkania rozczarowała. Tzn. jeśli chodzi o reprezentantów Polski, to ich występ był na plus, bo do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, więc wykonywali dobrze swoją defensywną pracę. Dopiero pod koniec pierwszej części gry zawodnicy Monaco postawili mocniej na ofensywę, ale klarownych sytuacji pod bramką Bordeaux brakowało.

Monaco wyszło na prowadzenie w 68. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego źle główkował Falcao, ale pilnujący go defensor gości nie wybił piłki. Falcao po nieudanym strzale podał futbolówkę do stojącego na 15. metrze Mbappe, a ten płaskim, mocnym strzałem pokonał bramkarza. W 74. minucie było już 2:0. Silva dostał piłkę na prawą flankę po czym wycofał ją przed pole karne do Moutinho. Była to najlepsza z możliwych decyzji. Portugalczyk uderzył pięknie w samo okienko bramki Carrasso i piłka wpadła do siatki.

Gracze Bordeaux złapali kontakt w 84. minucie. I zapowiadała się ciekawa końcówka spotkania. Koszmarny błąd popełnił golkiper Monaco Danijel Subasić. Dostał krótkie podanie od Jemersona i musiał wyjść z bramki na 30. metr. Spokojnie zdążył do piłki, ale zwlekał z jej wybiciem, a jak już się na nie zdecydował, to trafił w Diego Rolana, który wpakował piłkę do pustej bramki.

Monaco dzięki zwycięstwu umocniło się na prowadzeniu w lidze. Gracze z Księstwa mają pięć punktów przewagi nad Nice i sześć nad PSG. Bordeaux jest szóste. W następnej kolejce spotkań Monaco zmierzy się z Caen, a Bordeaux z Montpellier.