Łukasz Teodorczyk wśród najlepszych strzelców Anderlechtu

Dla Łukasza Teodorczyka to bez wątpienia najlepszy sezon w karierze. Polak po przenosinach do Anderlechtu z marszu stał się gwiazdą drużyny i ligi belgijskiej. Polski napastnik jest najlepszym strzelcem ligi z 20 bramkami na koncie i już zapisał się w historii Anderlechtu. – Teodorczyk jest zawodnikiem numer 23 w historii Anderlechtu, który strzelił minimum 20 bramek w rozgrywkach ligowych w pojedynczym sezonie – poinformował klub na swoim twitterze.

Polak swoją 20. bramkę dla Anderlechtu zdobył w niedzielnym starciu z Waasland-Beveren (3:0). Napastnik dostał od kolegi prostopadłe podanie za linię obrony, po czym wyszedł sam na sam z bramkarzem i mocnym strzałem po ziemi skierował piłkę do bramki. Polski napastnik na strzelenie 20. goli potrzebował zaledwie 28. ligowych meczów. Na ligowych boiskach przebywał dotychczas 2299 minut, co daje mu średnio bramkę co 82 minuty. Polak dla „Fiołków” wystąpił już łącznie w 40. spotkaniach, w których zdobył 28 bramek.

Okazuje się, że dzięki zdobytej bramce przeciw Waasland-Beveren Polak wszedł do „klubu 20” i już zapisał się w historii Anderlechtu. – Teodorczyk jest zawodnikiem numer 23 w historii Anderlechtu, który strzelił minimum 20 bramek w rozgrywkach ligowych w pojedynczym sezonie – poinformował klub na swoim twitterze. Jeśli Polak zdobędzie w lidze jeszcze przynajmniej cztery bramki to zostanie najlepszym strzelcem Anderlechtu w XXI wieku. Rekord należy do Tomasza Radzinskiego, który w sezonie 2000/2001 23 razy pokonywał bramkarza.

Anderlecht jest liderem Jupiler League. „Fiołki” w 30. meczach zgromadziły 61 punktów. Dwa punkty mniej ma Club Brugge.