ME U-21. Polacy oblali ostatni sprawdzian przed ME. Przegrali z Czechami

Reprezentacja Polski U-21 przegrała z Czachami 1:2. Był to ostatni sparing drużyny Marcina Dorny przed Mistrzostwami Europy U-21, które będą rozgrywane w Polsce. Kilka dni wcześniej Polacy przegrali takim samym wynikiem z Włochami i nie zostawili po sobie dobrych wrażeń.

Marcin Dorna po porażce z Włochami mówił o tym, że prowadzona przez niego młodzieżówka postara się zrehabilitować w meczu z Czechami. – Ktoś kiedyś powiedział, że przegrany mecz nie musi być porażką, jeśli wyciągniemy z niego wnioski. Następny mecz rozegramy już za parę dni i zrobimy wszystko, by pokazać się z lepszej strony – powiedział kilka dni temu Dorna. Nie zakładał jednak, że jego drużyna znów przegra. W pierwszej połowie meczu młodzi piłkarze nie rozpieszczali kibiców zgromadzonych na stadionie w Kielcach. Ani Wrąbel, ani Zima nie zostali sprawdzeni, brakowało akcji podbramkowych i klarownych okazji z obu stron. W drugiej połowie było pod tym względem znacznie lepiej.

Tuż po przerwie sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Mariusz Stępiński, ale okazję zmarnował. Chwilę później Polska już przegrywała. Gola strzelił Václav Cerny. Napastnik Czechów uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się po drodze od polskiego obrońcy i wpadła w samo okienko bramki. Nasi rywale po zdobytej bramce grali lepiej, a selekcjoner Dorna robił zmiany i próbował odmienić losy meczu.

W 84. minucie był remis 1:1. Jarosław Niezgoda opanował piłkę w polu karnym rywali po wyblokowanym przez obrońców strzale Frankowskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie umieścił piłkę przy samym słupku bramki. Ostatnie słowo należało jednak do Czechów, którzy zwycięską bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Cermak dostał piłkę z prawej flanki i płaskim strzałem bez przyjęcia pokonał polskiego bramkarza.

Polacy oblali dwa ostatnie testy przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy rozgrywanymi w Polsce. Ich pogromcami byli Włosi i Czesi, którzy zwyciężali wynikiem 2:1. Kadrowicze Dorny podkreślają w wywiadach, że podczas turnieju chcieliby zajść jak najdalej – najlepiej do finału. Wszyscy sobie tego życzymy, ale z taką grą jak w ostatnich sparingach będzie o to ciężko. Na szczęście jest jeszcze trochę czasu na poprawę. W czerwcu rozpoczną się ostatnie przygotowania do młodzieżowego Euro. Piątego czerwca rozpocznie się zgrupowania przed turniejem w Arłamowie. Dzień później Marcin Dorna ogłosi 23-osobową kadrę na turniej. Zgrupowanie zakończy się 13. czerwca. Mecz otwarcia odbędzie się 16. czerwca (Polska – Słowacja, 20:45, stadion Lublin).