Neapol wstrzymał oddech. Milik zszedł przestraszony ze łzami w oczach

Ferrara to piękne miasto w regionie Emilia – Romagna z uroczym zamkiem w centrum miasta. Zawodnicy Spal długo bronili się przed wyżej notowanym rywalem, ale w końcu ulegli 2:3. W 69. minucie gry Arek Milik zastąpił na placu gry Piotrka Zielińskiego, 20 minut później miał szansę na gola, a kilka chwil później źle stanął i upadł trzymając się za prawe kolano. Jutrzejszy rezonans wykaże jaki jest stan zdrowia napastnika reprezentacji.

Neapol w trosce, Neapol wstrzymał oddech – takie sformułowania można znaleźć we włoskiej prasie. Dries Mertens – rywal do miejsca w składzie – złapał się za głowę gdy zobaczył co się dzieje. Arek Milik zszedł utykając,  ze łzami w oczach, zakrywając głowę koszulką. „Wydawał się przestraszony” powiedział trener Sarri. Przypominamy, że reprezentacyjny napastnik wrócił do zespołu w lutym po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją więzadeł lewego kolana i rehabiliatacją po zabiegu. Tym razem uraz dotknął kolana prawego a nastąpiło to wszystko w końcówce łatwego choć zaciętego meczu  – nasz zawodnik źle stanął bez kontaktu z przeciwnikiem. Tuż przed feralną sytuacją Milik miał okazję do zdobycia gola, ale w sytuacji sam na sam świetnie spisał się bramkarz gospodarzy – Gomis. Jutro rano, w niedzielę, zostanie wykonany rezonans magnetyczny, który wykaże precyzyjnie jaki jest stan zdrowia Arka Milika. Trzymamy kciuki. W klubie panuje dyskretny optymizm, gros działaczy sądzi, że to mocne stłuczenie. Jutrzejsze badanie pokaże. sam zawodnik, tuż po meczu – w strefie mieszanej – powiedział: „nie czuję się źle, nie jest tak jak zeszłym razem”. Miejmy nadzieję.

Gole: Schiattarella (Spal – 13′), Insigne (N-14′), Callejon (N-72′), Viviani (Spal-78′), Ghoulam (N-83′).

Spal (3-5-2): Gomis; Salamon, Vicari, Felipe (od 65′ Vaisanen); Lazzari, Schiattarella, Viviani, Mora (od 81′ Rizzo), Costa; Antenucci, Borriello (od 86′ Paloschi).
Trener. Semplici.
Napoli (4-3-3): Reina; Hysaj, Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam; Zielinski (od 69′ Milik), Diawara, Hamsik (od 60′ Allan); Callejon, Mertens ( od 76′ Rog),

Żrodła: sportmediaset.it, La Gazzetta dello Sport, Quotidiano.net   Foto: sportmediaset.it