News

Piękne pożegnanie Podolskiego z reprezentacją. Co za gol! [WIDEO]

Lukas Podolski zakończył reprezentacyjną karierę. Na pożegnanie wystąpił w towarzyskim meczu Niemcy – Anglia, w którym był kapitanem. Lepszego zakończenie reprezentacyjnej kariery nie mógł sobie wymarzyć – pięknym golem w samo okienko dał Niemcom zwycięstwo.

Przedmeczowa ceremonia była długa i bardzo uroczysta. Kibice sprezentowali Podolskiemu piękną oprawę, zawodnik został wywołany na środek, dostał upominki, brawa, podziękował kibicom, robiono pamiątkowe zdjęcia. Tak powinno robić się pożegnania zasłużonym reprezentantom swojego kraju. Urodzony w Gliwicach zawodnik zadebiutował w dorosłej reprezentacji Niemiec 6 czerwca 2014 roku, w przegranym przez Niemców meczu z Węgrami (0:2). Miał wtedy 19 lat. W koszulce z czarnym orłem na piersi rozegrał łącznie 130 meczów, w których zdobył 49 bramek. Więcej występów w kadrze od Podolskiego mają tylko Lothar Matthaeus (kapitan mistrzów świata z 1990 roku) oraz Miroslav Klose, najlepszy strzelec w historii reprezentacji Niemiec. – Będziemy tęsknić za takim piłkarzem i za taką osobą jak Lukas – powiedział Loew.

Sam mecz był na drugim planie, ale nie grający Podolski, który lepszego pożegnania nie mógł sobie wymarzyć. 31 – latek w 69. minucie dostał piłkę przed pole karne i zrobił to do czego wiele razy przyzwyczajał kibiców. Uderzył pięknie z lewej nogi, a piłka wpadła w samo okienko bramki. Tego nie dało się zaplanować, historia sama napisała piękne zakończenie. To trafienie dało Niemcom zwycięstwo. Podolski zszedł z murawy w 84. minucie, oczywiście przy owacji w wykonaniu kibiców. Piękna kariera reprezentacyjna, ciekawe jak by się jego losy potoczyły, gdyby wybrał inną koszulkę.