Piękny gol Zielińskiego: Napoli – Atalanta 3:1

W zeszłym sezonie Atalanta sprawiła niespodziankę i pokonała Napoli na Stadio San Paolo. To był znakomity sezon klubu z Bergamo, który zaowocował wieloma transferami utalentowanej młodzieży trenera Gasperiniego.

Dokonano jednak uzupełnień i w niedzielę, w drugiej kolejce Serie A 2017/18  znowu zapachniało niespodzianką gdy goście objęli prowadzenie po golu, którego – po kwadransie gry – zdobył Cristante. Napoli gra piękny dla oka i skuteczny futbol – tym razem jednak ani Mertens, ani Callejon nie wykorzystywali sytuacji do wyrównania i niekorzystny wynik niepokoił kibiców Napoli do 56′ minuty – wówczas Piotr Zieliński przyjął na 20-stym metrze piłkę, która została wybita z pola karnego, i pięknym strzałem dał gospodarzom upragniony remis, który odblokował Partenopei. Pięć minut później prowadzenie gospodarzom dała piękna akcja Allan – Insigne – Mertens, a gola strzelił ten ostatni. W 75 minucie nosem popisał się trener Sarri, który Zamienił Zielińskiego na Marco Roga, który w końcówce meczu – swoim pierwszym golem w Serie A – ustalił wynik meczu na 3:1 dla Napoli. Arek Milik obejrzał mecz z ławki rezerwowych.