Polacy w ligach zagranicznych

Premier League. Cenne zwycięstwo Hull. Dwie asysty Kamila Grosickiego!

Hull City w 30. kolejce Premier League pokonało West Ham United 2:1. Kamil Grosicki rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale jego wejście na murawę w drugiej połowie okazało się kluczowe dla losów meczu. Polski skrzydłowy zanotował dwie asysty.

Grosicki po przeprowadzce z Francji do Anglii z miejsca stał się wiodącą postacią w zespole i wskoczył do pierwszego składu Hull. Zagrał pięć meczów z rzędu od pierwszej minuty, ale w meczu 29. kolejki z Evertonem niespodziewanie usiadł na ławce rezerwowych, a jego zespół poległ 0:4. Wydawało się więc, że na mecz z West Hamem wróci do wyjściowego składu, ale tak się nie stało.

West Ham prowadził od 18. minuty. Andy Caroll dostał świetne podanie z głębi pola od Aarona Cresswella. Curtis Davies źle obliczył lot piłki i nie zdołał jej zatrzymać. Będący za nim Caroll zgasił piłkę klatką piersiową i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Edina Jakupovicia. Goście schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem i trzeba przyznać, że prezentowali się znacznie lepiej niż koledzy Grosickiego.

Polak pojawił się na boisku już w 46. minucie zmieniając Curtisa Daviesa. Trener Hull – Marco Silva miał nosa, bo jego drużyna kilka minut później doprowadziła do wyrównania, a udział przy bramce miał polski skrzydłowy. Lazar Marković zagrał na lewą stronę do Kamila Grosickiego, a Polak podał prostopadle do wbiegającego między obrońców Robertsona. Pomocnik „Tygrysów” mocnym strzałem przy słupku wyrównał stan meczu. Asysta „Turbo Grosika”.

Polak w 60. minucie powinien zdobyć swoją premierową bramkę w Premier League. Obrońcy West Hamu źle wybili piłkę i dopadł do niej N’Diaye, który trafił w słupek. Piłka trafiła pod nogi będącego na 14. metrze Grosickiego. Polak uderzył prawą nogą, ale pomylił się o centymetry. Powinien trafić w światło bramki, tym bardziej, że bramkarz dopiero co zbierał się z ziemi przy drugim słupku. Szkoda.

Hull objęło prowadzenie w 85. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Grosicki, a piłkę głową do bramki wpakował Andrea Ranocchia. Druga asysta „Grosika”. Hull dowiozło cenne zwycięstwo do końca.

Dzięki trzem punktom Grosicki i spółka są coraz bliżej opuszczenia strefy spadkowej. Zajmują 18. miejsce z 27. punktami na koncie. Tyle samo ma będące na bezpiecznej (17.) pozycji Swansea. Tylko, że „Łabędzie” swój mecz rozegrają w niedzielę (z Middlesbrough). „Tygrysy” na wydostanie się ze strefy spadkowej mają jeszcze osiem meczów: