Polacy w ligach zagranicznych

Premier League. Porażka Hull z Manchesterem City. Cały mecz Kamila Grosickiego

Manchester City w meczu 32. kolejki Premier League pokonał przed własną publicznością Hull City 3:1. Cały mecz rozegrał Kamil Grosicki, Polak był aktywny i mimo porażki swojego zespołu pozostawił po swoim występie pozytywne wrażenie. Hull nadal jest nad strefą spadkową bo punkty straciło także Swansea. „Łabędzie” przegrały z West Hamem 0:1.

Co nie może dziwić – gracze Pepa Guardioli byli od początku stroną przeważającą, prowadzili grę i stwarzali sobie więcej podbramkowych sytuacji. Dość długo byli jednak nieskuteczni. Eldin Jakupović skapitulował w 31. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z prawej flanki w wykonaniu Navasa piłkę do własnej bramki skierował niefortunnie interweniujący Ahmed Elmohamady.

Druga bramka padła chwilę po przerwie. Sterling minął zwodem rywali, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę wzdłuż bramki. Futbolówka dotarła do Aguero, który zmieścił piłkę w bramce mimo, że na linii strzału miał dwóch obrońców. W 64. minucie Manchester prowadził już 3:0. Raheem Sterling dostał piłkę na prawą flankę, gdzie poradził sobie z obrońcą Hull, po czym zagrał piłkę przed pole karne. Fabian Delph uderzył mocno z 16. metrów i nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję.

Zawodnicy Hull zdobyli bramkę honorową w 85. minucie. Grosicki zagrał w pole karne do Maloney’a, a ten wyłożył piłkę przed bramkę. Akcję celnym strzałem zamknął Andrea Ranocchia. Mecz zakończył się zwycięstwem City 3:1.

Punktów nie zdobyło także Swansea

Hull po 32. meczach ligi angielskiej zajmuje 17. miejsce w tabeli, czyli ostatnie dające na koniec sezonu utrzymanie w lidze. Grosicki i spółka zgromadzili do tej pory 30 punktów. Dwa punkty mniej ma Swansea. Łabędzie przegrały z West Hamem 0:1. Łukasz Fabiański skapitulował w 44. minucie. Polaka pokonał Cheikhou Kouyate.