News

Puchar Anglii. Chelsea pokonała Manchester United. W półfinale zagra z Tottenhamem

Chelsea pokonała w ćwierćfinale Pucharu Anglii Manchester United 1:0. Drużyna Jose Mourinho już od 35. minuty musiała radzić sobie w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Ander Herrera.

Oba zespoły zaczynały swoją przygodę z Pucharem Anglii od III rundy rozgrywek. Chelsea w drodze do ćwierćfinału pokonała kolejno: Peterborough (4:1), Brentford (4:0) i Wolverhampton (2:0). Manchester ograł Reading (4:0), Wigan (4:0) i Blackburn (2:1). Przed meczem w internecie krążyła ciekawa statystyka pokazująca ilość rozegranych meczów w obecnym sezonie przez obie ekipy. Chelsea rozegrała tylko 33 mecze, bo nie zakwalifikowała się do europejskich rozgrywek. Z kolei Manchester United ma już na swoim koncie 45 spotkań. Drugą ciekawostką są odległości jakie drużyny pokonywały. Chelsea najdalej na wyjazdowe spotkanie pojechała do Sunderlandu (387 kilometrów), a United np. do Rostowa (2920), Ługańska (2830), Stambułu (2498).

W 16. minucie spotkania znakomitą akcję indywidualną przeprowadził Eden Hazard. Belg mijał rywali jak tyczki, wpadł w pole karne i uderzył płasko w stronę dalszego słupka, ale minimalnie chybił. Minutę później do dośrodkowania w polu karnym doszedł Cahill, który upadając na murawę zdołał oddać strzał, ale De Gea był na posterunku. Kapitalna interwencja bramkarza United!

W 21. minucie Herrera zatrzymał nieprzepisowo ruszającego z kontratakiem Hazarda i sędzia ukarał go za to przewinienie żółtą kartką. W 35. minucie hiszpański pomocnik dostał kolejny żółty kartonik za faul na Hazardzie i musiał opuścić boisko. Nie był to brutalny faul w wykonaniu Herrery, ale atak od tyłu na nogi jak najbardziej. Sędzia mógł go oszczędzić, ale wcale nie musiał. „The Special One” zareagował natychmiast. Zdjął z boiska Mkhitaryana i wysłał do gry Fellainiego.

Chelsea grę w przewadze wykorzystała w 52. minucie meczu. Kante uderzył płasko zza pola karnego, a piłka wpadła do bramki przy samym słupku. De Gea nie miał szans na skuteczną interwencję. W 59. minucie mógł, a raczej powinien wyrównać Marcus Rashford, który w dziecinny sposób oszukał dwóch obrońców Chelsea i miał przed sobą tylko bramkarza, ale kapitalnie jego strzał obronił Courtois.

Chelsea jako ostatnia zameldowała się w półfinale FA Cup. Wcześniej awans wywalczył Arsenal (pokonał Lincoln City 5:0), Manchester City (pokonał Middlesbrough 2:0) i Tottenham (wygrana z Milwall 6:0). Po meczu Cheslea z United wylosowano pary półfinałowe. Chelsea zmierzy się Tottenham Hotspur, a Arsenal z Manchester City.