Liga krajowa

Puchar Polski: Arka nie zawiodła i awansowała dalej

Stanisław Wrzosek

Arka Gdynia nie zawiodła i wygrała ćwierćfinałowe starcie z Drutex-Bytowią Bytów pomimo niekorzystnego wyniku w pierwszym meczu tych drużyn. Klub z Gdyni zwyciężył na własnym obiekcie 1:0 po bramce Hofbauera.

W drugim spotkaniu Pucharu Polski Arka Gdynia podejmowała na własnym obiekcie zespół Drutex-Bytovi Bytów. Pierwszoligowcy pojechali do Gdyni z korzystnym wynikiem 2:1 wywalczonym w Bytowie.

Początek spotkania mógł zwiastować przednie widowisko. Już w 2. minucie meczu świetny strzał oddał Klichowicz, piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w słupek. Niecałe 60 sekund później odpowiedź przyszła ze strony gospodarzy. Abbot dostał prostopadłą piłkę, minął bramkarza, ale z linii bramkowej futbolówkę wybił obrońca Bytovii.

Później mecz jednak stracił na efektowności, a piłkarze obu zespołów przestali forsować tempo, choć Arka była stroną delikatnie dominującą. W końcu, to drużyna z Gdyni musiała gonić wynik. Jednak nie licząc kilku strzałów z jednej czy drugiej strony nie padł strzał, który mógłby zagrozić którejś ze stron.

Druga połowa zaczęła się podobnie jak skończyła druga. Arka przeważała, zespół gości próbował nieśmiało się odgryzać, ale nie przynosiło to żadnego skutku, aż do 76. Minuty, kiedy to gdyński zespół wyszedł na prowadzenie. Marcus dośrodkował na wbiegającego Hofbauera, a ten strzałem głową pokonał bramkarza Drutex-Bytovi, Bieszczada. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki zanim przekroczyła linię bramkową.

Gospodarze po strzelonym golu wyraźnie cofnęli się do defensywy i liczyli na kontrataki. Goście z kolei próbowali atakować i w 86. minucie byli bardzo blisko by doprowadzić do remisu. Rzuchowski, który wszedł niewiele wcześniej otrzymał świetną piłkę na 14. metrze, nie mając wokół żadnego przeciwnika. Zawodnik drużyny przyjezdnych jednak przestrzelił i zmarnował tym samym piłkę na wagę awansu do półfinału.

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 i Arka dołączyła do Pogoni jako drugi półfinalista Pucharu Polski.