Liga krajowa

Puchar Polski. Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin i zmierzy się w finale z Arką Gdynia

Pogoń Szczecin przegrała mecz rewanżowy 1/2 finału Pucharu Polski z Lechem Poznań 0:1 (0:3 w pierwszym meczu). „Kolejorz” w finale zmierzy się z Arką Gdynia, która wyeliminowała Wigry Suwałki.

Zespół ze Szczecina w drodze do półfinału Pucharu Polski pokonał Puszczę Niepołomice, Jagiellonię Białystok i KKS 1925 Kalisz. Poznaniacy pokonali Wisłę Kraków, Ruch Chorzów i Podbeskidzie Bielsko-Biała. „Kolejorz” wygrał pierwszy mecz 3:0 po bramkach Pawłowskiego, Kownackiego i Nielsena.

Pogoń mogła prowadzić już w piątej minucie, ale Listkowski nie wykorzystał błędu obrońców Lecha. W 9. minucie piłkarze z Wielkopolski prawie wpakowali sobie bramkę samobójczą, ale piłkę z linii bramkowej wybił w ostatniej chwili Bednarek. W 30. minucie Kort był w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha, bo znów pogubiła się defensywa przyjezdnych, ale sytuację uratował Burić. Oj działo się na początku. „Portowcy” mogli szybko odrobić straty z pierwszego meczu.

Między obiema drużynami jest jednak jedna zasadnicza różnica. Poznaniacy mają w swoim składzie napastników, zapewniających wysoki poziom i pewną ilość bramek. Jednym z nich jest Marcin Robak – były gracz drużyny ze Szczecina. Robak w 41. minucie był osamotniony w ataku, ale zdecydował się na akcję indywidualną i to się opłaciło. Napastnik najpierw ograł Rudola, później Fojuta, a następnie mocnym strzałem w dalszy róg pokonał Słowika.

Bramka Robaka przesądziła o awansie „Kolejorza”, bo wynik meczu nie uległ już zmianie. „Portowcy” wypadli z Pucharu Polski i teraz pozostaje im walka o czołową ósemkę ligi. „Kolejorz” w finale zmierzy się z Arką Gdynia, która wyeliminowała Wigry Suwałki.