Ranking FIFA. Reprezentacja Polski awansowała na jedenaste miejsce!

foto: instagram.com/kuba.blaszczykowski/

Ostatnio nam to trochę spowszedniało, ale cóż – Polska w kwietniowym rankingu FIFA awansowała na rekordowe jedenaste miejsce. Drużyna Adama Nawałki tym razem wyprzedziła 9. do tej pory Urugwaj, który przegrał z Peru (1:2). Nowym liderem została Brazylia.

Od momentu objęcia reprezentacji przez Adama Nawałkę sukcesywnie odhaczamy coraz wyższe miejsca naszej kadry w rankingu FIFA. 26 października 2013 Nawałka został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski, a funkcję objął 1 listopada 2013. Wtedy reprezentacja plasowała się na 69. pozycji w rankingu. Po niespełna 3,5 latach jego pracy reprezentacja zajmuje najwyższe miejsce w rankingu FIFA od momentu jego powstania (1993 rok).

Nowym liderem rankingu została reprezentacja Brazylii, która zepchnęła na drugie miejsce Argentynę. Neymar i spółka są już pewni udziału w przyszłorocznym mundialu w Rosji. Trzecie miejsce zajmują Niemcy. Dalej plasują się: 4 – Chile, 5 – Kolumbia (awans o dwa miejsca), 6 – Francja, 7 – Belgia (spadek o dwa miejsca), 8 – Portugalia, 9 – Szwajcaria (awans o dwa miejsca), 10 – Hiszpania.

Po zwycięstwie z Czarnogórą (2:1) Polacy zanotowali awans – z 12. miejsca na 11 i mają 1183 punkty w kwietniowym rankingu. Drużyna Adama Nawałki wyprzedziła 9. do tej pory Urugwaj, który przegrał z Peru (1:2) i spadł aż o sześć pozycji. Wyprzedzamy także Włochy, Walię i Anglię. Przed Polakami nadal jest Hiszpania i Szwajcaria, które wygrały swoje mecze. W przeciwnym wypadku Polacy mogliby być wyżej, bo punktowo do obu reprezentacji tracimy niewiele.

Ranking FIFA aktualizowany jest raz w miesiącu (najnowszy ukarze się 9 maja), a pod uwagę brane są wszystkie oficjalne mecze danej reprezentacji z ostatnich czterech lat. Punkty obliczane są według skomplikowanego współczynnika, w którym bierze się pod uwagę, wynik meczu, siłę przeciwnika (obliczoną na podstawie rankingu poprzedzającego mecz), wagę meczu (czy jest to mecz towarzyski, eliminacyjny, czy podczas turnieju), oraz siłę konfederacji.Komentarze

komentarze


Góra
select language