UEFA Liga Mistrzów

RB Salzburg z Polakiem w składzie wygrał UEFA Youth League

RB Salzburg, którego bramkarzem jest Polak Bartłomiej Żynel wygrał Młodzieżową Ligę Mistrzów. Austriacki zespół w finale pokonał Benficę 2:1. Żynel wystąpił we wszystkich meczach swojej drużyny w tegorocznej edycji UEFA Youth League.

FC Salzburg (tak nazywa się w europejskich pucharach zespół Red Bull Salzburg) wygrał wszystkie swoje mecze w tegorocznej UEFA Youth League. Żynel i jego koledzy odnieśli osiem zwycięstw (łącznie z finałem). W pierwszej rundzie pokonali Vardar Skopje (5:0 i 3:0), w drugiej: Kairat Almaty (8:1 i 1:0), a następnie już same „wielkie firmy”: Manchester City (5:4 po rzutach karnych), PSG (5:0) i FC Barcelonę (2:1). W finale drużyna z Austrii przegrywała do przerwy, ale w drugich 45. minutach odrobiła straty i zwyciężyła 2:1 nad Benficą Lizbona.

Bartłomiej Żynel wystąpił we wszystkich meczach swojej drużyny w pełnym wymiarze czasowym. Bramkarz z Polski w ośmiu meczach stracił tylko cztery bramki (pomijając serię rzutów karnych z City) i czterokrotnie zachowywał czyste konto. Żynel do Salzburga przeniósł się trzy lata temu z Jagiellonii Białystok.