Serie A. AS Roma pokonała Sassuolo. Wojciech Szczęsny bez czystego konta

AS Roma pokonała w 29. kolejce Serie A Sassuolo 3:1. Wojciech Szczęsny nie poprawił swojego bilansu czystych kont w sezonie. W innych meczach ligi włoskiej Juventus pokonał Sampdorię 1:0, a cały mecz przeciwko „Starej Damie” rozegrał Karol Linetty. Palermo z Thiago Cionkiem w składzie przegrało z Udinese 1:4.

Polski bramkarz skapitulował już w dziesiątej minucie spotkania. Gregoire Defrel dostał podanie w pole karne od Berardiego i ładnym, technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce Szczęsnego. Polak próbował zatrzymać jego uderzenie, ale zabrakło mu kilku centymetrów. Rzymianie odpowiedzieli w 17. minucie. Do bramki rywali trafił strzałem zza pola karnego Leandro Paredes. W 21. minucie Szczęsny uratował swój zespół przed stratą drugiej bramki, gdy instynktownie zatrzymał strzał Politano. Polski golkiper kolejną ważną interwencję zaliczył w 45. minucie, gdy zatrzymał strzał Defrela. Tuż przed przerwą bramkę na 2:1 zdobył Mohamed Salah. Na 3:1 trafił w 68. minucie Edin Dżeko.

Grali Linetty i Cionek, ale ich drużyny przegrały

Skromne zwycięstwo odnieśli piłkarze Juventusu, którzy mierzyli się z Sampdorią. O zwycięstwie „Starej Damy” zadecydowała bramka Juana Cuadrado z 7. minuty meczu. Całe spotkanie w barwach Sampdorii rozegrał Karol Linetty. Pomocnik został powołany przez Adama Nawałkę na najbliższy mecz reprezentacji z Czarnogórą. Inny polski piłkarz, Bartosz Bereszyński nie wstał z ławki Sampdorii.

W meczu Udinese – Palermo wystąpił kolejny zawodnik powołany przez Adama Nawałkę – Thiago Cionek. Jego drużyna nie będzie jednak dobrze wspominała tego spotkania, bo przegrała aż 4:1. Bramki dla Udinese zdobywali Thereau, Zapata, De Paul i Jankto. Honorowe trafienie dla Palermo zaliczył Sallai. Cionek przebywał na murawie do 65. minuty.

Po 29. kolejkach ligi włoskiej liderem jest Juventus Turyn z dorobkiem 73. punktów. Druga jest AS Roma (65 punktów), trzecie Napoli (63), czwarte Lazio (57), a piąty Inter (55), który według włoskich mediów będzie chciał latem sprowadzić Grzegorza Krychowiaka. W strefie spadkowej jest Palermo (18. miejsce – 15 punktów), Crotone (19. miejsce – 14 punktów) i Pascara (20. miejsce – 12 punktów).