Polacy w ligach zagranicznych

Serie A. Napoli pokonało Lazio. Asysta Piotra Zielińskiego

SSC Napoli w 31. kolejce ligi włoskiej pokonało na wyjeździe Lazio Rzym 3:0. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik pojawili się na boisku w końcówce meczu. Polacy przeprowadzili akcję po której padła trzecia bramka dla Napoli.

Obaj reprezentanci Polski, czyli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński w przeciwieństwie do pucharowego meczu z Juventusem Turyn (3:2), rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Maurizio Sarri postawił w meczu z Lazio od pierwszej minuty na Mertensa (w ataku), oraz Haksika, Jorginho i Allana (w pomocy).

Neapolitańczycy objęli prowadzenie w 25. minucie. Marek Hamisk dostał piłkę w pole karne i zagrał ją bez przyjęcia wzdłuż bramki. Na dalszy słupek wbiegał Jose Callejon, który musiał tylko dostawić do piłki nogę. Napoli podwyższyło w 51. minucie. Allan zagrał górną piłkę w pole karne rywali, a najszybciej do piłki dopadł Lorenzo Insigne, który pokonała wychodzącego z bramki golkipera Lazio.

W 74. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski zaliczył kilka przechwytów, po których Napoli przeszło do ataku. „Zielu” – do czego już zdążył przyzwyczaić pokazał też kilka ciekawych zagrań. W 83. minucie na boisku zameldował się także Arkadiusz Milik, który zmienił Mertensa. Obaj Polacy mieli udział przy trzeciej bramce swojego zespołu. Milik dostał piłkę na lewą flankę, po czym dośrodkował w pole karne. Piłka dotarła do Piotra Zielińskiego, który odegrał bez przyjęcia do nabiegającego Insigne, a ten wpakował piłkę do bramki.

Po 31. meczach liderem ligi włoskiej jest Juventus Turyn, który zgromadził do tej pory 77 punktów. Na drugim miejscu jest AS Roma (71 punktów), trzecie jest Napoli (67), czwarte Lazio Rzym (60), a piąta Atalanta (59). Te pozycje dają na koniec sezonu prawo gry w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. Miejsca 1-2 to bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzecie miejsce oznacza udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, a drużyny z miejsc 4-5 zakwalifikują się do fazy grupowej Ligi Europy.