Polacy w ligach zagranicznych

Serie A. Pewne zwycięstwo AS Romy nad Pescarą. Wojciech Szczęsny bez czystego konta

W ostatnim meczu 33. kolejki ligi włoskiej AS Roma pokonała na wyjeździe Pescarę 4:1, czyli ostatnią drużynę ligi. Wojciech Szczęsny był bliski zachowania kolejnego czystego konta w lidze, ale w końcówce meczu skapitulował po strzale Benaliego.

Dość niespodziewanie – bo Roma była zdecydowanym faworytem tego spotkania – długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Salah co prawda umieścił piłkę w bramce rywali już w drugiej minucie spotkania, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u atakującego Romy. Dyskusyjna decyzja – jeśli był, to naprawdę minimalny. Później koledzy Szczęsnego grający „w polu” nie potrafili znaleźć drogi do bramki Fiorillo. Udało im się to dopiero na dwie minuty przed gwizdkiem na przerwę.

W 44. minucie Paredes zagrał prostopadłą piłkę ze środkowej linii boiska do wybiegającego na wolne pole Stephana El Shaarawy’ego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza dograł jeszcze do nadbiegającego Strootmana, który dopełnił formalności. Gracze Pescary rozpoczęli grę od środka, ruszyli na połowę rywali, ale szybko piłkę stracili, a gracze Romy przeprowadzili zabójczy kontratak. Salah dostał piłkę na prawą flankę. Egipski piłkarz uciekł na pełnym sprincie rywalom dograł w pole karne do Dzeko, a ten wyłożył piłkę na jedenasty metr do Nainggolana, który płaskim strzałem pokonał golkipera.

Tuż po przerwie – w 48. minucie było już 3:0 dla AS Romy, a na listę strzelców wpisał się Salah. Egipcjanin dostał piłkę przed pole karne, po czym ładnym, technicznym strzałem przy samym słupku pokonał bezradnego Fiorillo. Dwanaście minut później Salah podwyższył na 4:0. Skrzydłowy Romy wyprowadził kontratak spod własnego pola karnego. Podprowadził piłkę, wymienił podanie z kolegą z drużyny i następnie skierował piłkę do bramki.

W 83. minucie bramkę stracił Wojciech Szczęsny. Polaka pokonał strzałem z bliskiej odległości Benali. Szkoda, bo Polski bramkarz był bliski zachowania kolejnego czystego konta w lidze włoskiej. Golkiper reprezentacji Polski jest pod tym względem jednym z najlepszych w Europie. Do tej pory – w 33. meczach zachował 14. czystych kont, a w pozostałych wpuścił łącznie 28 bramek. Roma zajmuje drugie miejsce w Serie A (75 punktów). Cztery punkty mniej ma Napoli. Prowadzi Juventus z dorobkiem 83 punktów.