Kadra Narodowa

U-21. Polacy przegrali z Włochami 1:2

Reprezentacja Polski U-21 przegrała z rówieśnikami z Włoch 1:2. Był to przedostatni sparing drużyny Marcina Dorny przed Mistrzostwami Europy U-21, które będą rozgrywane w Polsce. W poniedziałek Polacy zagrają jeszcze z Czechami (Kielce, 17:00).

Włosi objęli prowadzenie w 28. minucie spotkania. Berardi zagrał górną piłkę pod pole karne Polaków. Chiesa zagrał piłkę głową do Pellegriniego, a pomocnik Sassuolo strzałem z woleja, zza pola karnego pokonał bramkarza reprezentacji Polski. W 40. minucie Berardi powinien podwyższyć, ale w znakomitej sytuacji nie trafił nawet w światło bramki. Przed przerwą Polacy doprowadzili do wyrównania. Kapustka i Kownacki wymienili podania pod polem karnym rywali, w końcu gracz Leicester posłał piłkę w pole karne, a zawodnik Lecha uderzył płasko w stronę dalszego słupka bramki. Golkiper Włochów nie zapobiegł utracie bramki. Do przerwy 1:1.

Zaledwie pięć minut po zmianie stron Włosi znów wyszli na prowadzenie. Marco Benassi mocnym uderzeniem z 30. metrów pokonał Jakuba Wrąbla. W 63. minucie przyjezdni mieli rzut karny po faulu Tomasza Kędziory. Alberto Cerri trafił jednak tylko w słupek, piłka wróciła w pole gry, ale żaden z jego kolegów nie zdołał skierować jej do bramki.

Polacy przegrali 1:2i niestety nie rozegrali najlepszego, ale na szczęście mają jeszcze trochę czasu na poprawę swojej gry. Zawodnicy Marcina Dorny sprawdzą soją formę jeszcze w sparingu z Czechami w Kielcach (27.03, 17:00). W czerwcu rozpoczną się ostatnie przygotowania do młodzieżowego Euro. Piątego czerwca rozpocznie się zgrupowania przed turniejem w Arłamowie. Dzień później Marcin Dorna ogłosi 23-osobową kadrę na turniej. Zgrupowanie zakończy się 13. czerwca. Mecz otwarcia odbędzie się 16. czerwca (Polska – Słowacja, 20:45, stadion Lublin).